Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Merkezefendi’de 140 bin haneye yıllık 20 milyon 160 bin adet atık poşet veriliyor

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ, HER YIL 20 MİLYON 160 BİN ADET MAVİ VE SİYAH ATIK POŞETİNİ HANELERE ULAŞTIRIYOR. MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI ŞENİZ DOĞAN, “ÇÖP POŞETİ DAĞITAN BİRKAÇ BELEDİYEDEN BİRİ OLARAK; DOĞAYA, EKONOMİYE VE EKOSİSTEME ÖNEM VERİYOR, DAHA SAĞLIKLI VE TEMİZ BİR GELECEK İÇİN DURMAKSIZIN ÇALIŞIYORUZ” DEDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Merkezefendi Belediyesi, her yıl 20 milyon 160 bin adet mavi ve siyah atık poşetini hanelere ulaştırıyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Çöp poşeti dağıtan birkaç belediyeden biri olarak; doğaya, ekonomiye ve ekosisteme önem veriyor, daha sağlıklı ve temiz bir gelecek için durmaksızın çalışıyoruz” dedi.

Merkezefendi Belediyesi’nin daha temiz bir çevre ve doğa için gerçekleştirdiği çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Merkezefendi Belediyesi, evsel ve ambalaj atıkların çevre kirliliğine sebebiyet vermeden toplanabilmesi ve kolaylıkla ayrıştırılması için ilçe genelinde mavi ve siyah atık poşeti dağıtıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ev ev dolaşarak atık poşetlerini hanelere teslim ediyor. Her yıl 140 bin haneye 20 milyon 160 bin adet mavi ve siyah atık poşeti dağıtılıyor.

TAVŞANLI LEBLEBİSİNİN HİKAYESİ BELGESEL YAPILDI
Sıradaki Haber Tavşanlı leblebisinin hikayesi belgesel yapıldı