Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MERCEK kursları, kursiyerlerin istihdam kapısı olmaya devam ediyor

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜNYESİNDE HİZMET VEREN MERCEK EĞİTİM MERKEZLERİNDE AÇILAN MESLEK EDİNDİRME KURSLARI SAYESİNDE KARİYER ANLAMINDA KENDİNE YENİ FIRSATLAR OLUŞTURMAK İSTEYEN KURSİYERLER, YENİ MESLEK KOLLARINDA BİLGİ SAHİBİ OLUP İŞ BULMA POTANSİYELİNİ ARTIRARAK, KURSLARLA BİRLİKTE KENDİLERİNİ DE GELİŞTİRME İMKÂNINA SAHİP OLUYOR.

Bu haberin fotoğrafı yok

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren MERCEK eğitim merkezlerinde açılan meslek edindirme kursları sayesinde kariyer anlamında kendine yeni fırsatlar oluşturmak isteyen kursiyerler, yeni meslek kollarında bilgi sahibi olup iş bulma potansiyelini artırarak, kurslarla birlikte kendilerini de geliştirme imkânına sahip oluyor.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı MERCEK eğitim merkezlerinde açılan meslek edindirme kursları sayesinde kariyer anlamında kendine yeni fırsatlar oluşturmak isteyen kursiyerler, hem teorik hem de uygulamalı eğitim programlarıyla iş gücünün gerektirdiği niteliklere kavuşuyor. Sektörel anlamda da iş gücünün geliştirilmesine katkı sağlayan büyükşehir, iş kolunun gerektirdiği bilgi ve donanıma sahip kursiyerler yetişmesine de öncü oluyor. Kursiyerler böylelikle hem iş gücü piyasasında yer almanın, hem de meslek sahibi olup para kazanmanın sevincini yaşıyor. Önceden MERCEK kursiyerlerinden biri olan ve babasının kanser hastalığına yakalanması sebebiyle başta babasına yardımcı olabilmek için ‘hasta ve yaşlı öz bakım destek’ programına katılan, ardından 160 saatlik bir eğitimi tamamlayıp şu an hasta bakıcı olarak çalışan Engin Kantarcıoğlu, şimdilerde tam zamanlı çalışmanın mutluluğunu yaşıyor. Hasta bakımın son zamanların en popüler mesleklerinden biri haline geldiğini ve özelde verilen kursların oldukça maliyetli olduğunu da aktaran Kantarcıoğlu, büyükşehir sayesinde bu imkanı ücretsiz bir şekilde edindiği için de büyük bir avantaj sağladığını mxşl

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Halkkent Mercek Sorumlusu Latife Eşiyok, kursiyerlerin eğitim programıyla ilgili de bilgi vererek, ‘hasta ve yaşlı öz bakım destek’ programı kapsamında hasta ve yaşlı bakımının 160 saat, öz bakıma destek programının 305 saat olmak üzere, toplamda 465 saatlik bir eğitim verildiğini ifade etti. Öğretmenlerin önce temel bilgiler aktardığını aktaran Eşiyok, “Öğretmenlerimiz temel bilgileri aktardıktan sonra, pratik uygulamaya geçiyorlar. Kursiyerlerimiz, gerekli ekipmanlar ve modellerimiz üzerinde uygulama yapıyor ve kurs bitiminde sınava tabi tutuluyorlar. Sınavdan sonra e-Devlet üzerinden sertifikalarını alan kursiyerler, özellikle devlet ve özel hastanelerde, bakım evlerinde hasta bakıcı olarak çalışabiliyorlar. Aynı zamanda bakım evlerinde evde bakım hizmetlerinde de refakatçi olarak görev yapabiliyorlar” şeklinde konuştu.

Kurs biriminde bütün kursiyerlerin mezun izleme sistemi ile takip edildiğini ve kursiyer listelerinin hepsinin bu havuzda toplandığını aktaran Eşiyok, “Belirli aralıklarla havuzdaki kursiyerlerimizi arayıp, işe girip girmediklerini soruyoruz. Henüz bir işe girmeyenleri ise, aldıkları eğitime göre istihdam sağlanması için Kariyer Merkezi’mize yönlendiriyoruz” diye konuştu.

KEREVİTAŞ CEO’SU MERT ALTINKILINÇ
Sıradaki Haber Kerevitaş ilk çeyrekte de büyümesini sürdürdü, cirosunu 5,7 milyar TL’ye yükseltti
Reklamı Geç