Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Melikgazi, 1 yılda 809 işletmeye ruhsat verdi

ARTAN NÜFUSLA BERABER İLÇEDEKİ İŞYERİ SAYISININ DA PARALEL OLARAK ARTTIĞINI BELİRTEN MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU, 2023 YILI İÇERİSİNDE 809 İŞLETMEYE İŞYERİ AÇMA RUHSATI VERDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

594 bin nüfusuyla, 46 ilden büyük olan Melikgazi ilçesinin nüfusu her yıl daha da artıyor. Artan nüfusla beraber ilçedeki işyeri sayısının da paralel olarak arttığını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, 2023 yılı içerisinde 809 işletmeye işyeri açma ruhsatı verdi.

Geçen yıl 774 adet işletmeye ruhsat verildiğini bu sayının bu yıl artarak 809 olduğunu hatırlatan Başkan Palancıoğlu, “İlçemizde işyeri açmak isteyen işletmeleri denetleyerek, belirtilen koşullara uyanlara ruhsatlarını veriyoruz. Bu kapsamda 2023 yılında 809 işyerine ruhsat verdik. Bakkal, market, lokanta, güzellik salonu, şarküteri, kuruyemişçi, kuaför, manav, mobilyacı gibi birçok iş alanında esnafımıza ruhsatını verdik. Esnafımızı seviyoruz. Her zaman onların yanında olduğumuzu belirtmek isterim. İlçemizde birçok alanda yatırım yaparak gelişmesine ve büyümesine olanak sağlıyoruz. Dolayısıyla büyüyen bir ilçede yeni iş kollarının açılması da kaçınılmaz oluyor. Ticaret artıyor ve böylece ekonomik gelişme ilçemizde sağlanmış oluyor. Yeni iş yeri açan tüm esnaf kardeşlerime iş yerlerinin hayırlı olmasını diler, bol kazançlar temenni ederim” dedi.

HAYATINI KAYBEDEN GAZETECİ YALÇIN SÖNMEZ
Sıradaki Haber Gazeteci Yalçın Sönmez son yolculuğuna uğurlandı