Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mehmet Hanefi Yıldırım Bursa Kent Konseyi Başkan Vekili Oldu.

Şevket Orhan başkanlığında toplanan Bursa Kent Konseyi yönetim kurulu, başkan vekilliğine Mehmet Hanefi Yıldırım’ı seçti.

Şevket Orhan başkanlığında toplanan

Sadullah Organ

İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Hanefi Yıldırım bir süre önce yapılan Bursa kent konseyinin olağan genel kurulunda 22 kişiden oluşan asil yürütme kurulu listesinde yer almasının ardından geçtiğimiz Salı günü Bursa Kent Konseyi yürütme kurulu Başkanı Şevket Orhan yönetiminde gerçekleşen ilk toplantıda yapılan görev dağılımında sonrasında başkan vekilliği görevine layık görüldü.

9 Yıl boynuca günlük olarak Karsta Ekinci Gazetesi adında günlük gazete çıkarttıktan sonra İnegöl’e gelen Mehmet Hanefi Yıldırım 32 yıl boyunca Yıldırım Gazetesi ismi ile günlük olarak yayın hayatını etkili bir şekilde devam ettirdi. Aldığı karar sonrasında aktif gazetecilik hayatından çekilen Mehmet Hanefi Yıldırım yazılarına sosyal medya aracılığı ile okurları ile paylaşmaya devam etmekte.

İnegöl’deki 32 Yıllık gazetecilik yayın hayatı dönemi içersinde önemli sosyal projeler içersinde yer almış olan Mehmet Hanefi Yıldırım, önemli ihtiyaç duyulan hizmetlerin İnegöl’e kazandırılması için çalışma ortaya koymuş,İnegöl’ün Devlet hastanesinde ilk diyaliz ünitesinin kurulmasında öncülük,Mobilya fuarlarının yapılmasında ilk toplantılarda yer almış,Öğrencilerimizin önemli ihtiyaçlarından biri olan Fen Lisesi’nin İnegöl’de hayır sever bulup yaptırılıp hizmete girmesinde etkin rol oynamış, İnegöl’de engelli çocukların ailelerinin en önemli sorunu olan okul ihyacının çözümü için verdiği uğraş karşılık bulmuş sorun çözüme kavuşmuştu.İnegöl’ün il olması konusunda büyük çabaları oldu.32 Yıllık gazetecilik döneminde İnegöl’ün gelişmesi için her zaman çalışmalarını sürdüren Mehmet Hanefi Yıldırım şu anda Sadullah Organ olarak başkan yardımcısı olarak benimde yer aldığım İnegöl Gazeteciler cemiyeti yönetim kurulu başkanlığını yürütmekte ve Sosyal medya’da yazılarına devam etmektedir.

Bursa Kent konseyi başkan vekilliği görevine getirilen Mehmet Hanefi Yıldırım, yaptığı açıklamada şunları söyledi. ”İnegöl’ün ve Bursa’nın kendisi için önemli bir değer olduğunu,40 yıla yakın bir zamandır ekmeğini yediğim ve suyunu içtiğim bu şehre benimde bir katkım olduysa ve olacaksa bundan gurur duyarım. Geçmişten birlikteliğimiz bulunan Bursa Kent Konseyi başkanı Şevket Orhan’ın yönetiminde olmam konusunda beni davet etmesinden dolayı mutluluk duydum. Kendisine teşekkür ediyorum. Başkan Şevket Orhan başkanlığındaki yürütme kurulunda ve 22 kişiden oluşan birbirinden değerli isimlerin yer aldığı çalışma gurubu ve Büyük Şehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın desteğinde Bursa’mızın gelişimine katkı sağlayacak güzel bir çalışmalar yapma adına Mehmet Hanefi Yıldırım olarak üzerine düşüne görevi yapmaya çalışacağını söyledi.