Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MASKİ’den vatandaşların hayatını kolaylaştıran çalışma

MANİSA SU VE KANALİZASYON İDARESİ (MASKİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, YUNUSEMRE İLÇESİNE BAĞLI BAĞYOLU MAHALLESİNDEKİ DERE GEÇİŞ NOKTASINDA MENFEZ ÇALIŞMASI YAPARAK VATANDAŞLARIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ SAĞLADI. ÖTE YANDAN MASKİ EKİPLERİ SELENDİ İLÇESİNE BAĞLI DEDELER MAHALLESİNDE BULUNAN İÇME SUYU DEPOSUNDA DAHA SAĞLIKLI BİR YAPI İÇİN BAŞLADIĞI BAKIM-ONARIM VE TADİLAT ÇALIŞMASINI TAMAMLADI.

MANİSA SU VE KANALİZASYON

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesine bağlı Bağyolu Mahallesindeki dere geçiş noktasında menfez çalışması yaparak vatandaşların can ve mal güvenliğini sağladı. Öte yandan MASKİ ekipleri Selendi ilçesine bağlı Dedeler Mahallesinde bulunan içme suyu deposunda daha sağlıklı bir yapı için başladığı bakım-onarım ve tadilat çalışmasını tamamladı.

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelindeki dere yataklarına yakın olan yerleşim yerlerinde araç ve yaya geçişlerini sağlıklı hale getirmek ve her türlü can ve mal güvenliğini sağlamak adına çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Yunusemre ilçesine bağlı Bağyolu mahallesindeki dere geçiş noktasında menfez çalışması yapıldı. Yapılan çalışma ile hem taşkınlara karşı önlem alındı hem de vatandaşların can ve mal güvenliği sağlandı.

Öte yandan MASKİ Genel Müdürlüğü, Selendi ilçesinde başladığı içme suyu depolarının bakım onarım ve revziyon çalışmalarına devam ediyor. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Dedeler Mahallesinde de içme suyu deposu baştan aşağıya yenilendi. İçme suyu deposunda dış cepheden, manevra odasına, yalıtım sisteminden fayans döşemelerine kadar birçok alan yepyeni bir görünüme kavuşturuldu. Himaye çiti ile de çevrilecek olan depoya dışarıdan herhangi bir müdahale edilmesinin de önüne geçildi.