Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Marmaris Turgut Mahallesi taşkınlardan korunacak

MARMARİS TURGUT MAHALLESİ TAŞKINLARDAN KORUNACAK

Bu haberin fotoğrafı yok

Muğla’nın Marmaris ilçesi Turgut Mahallesi’nde taşkınların yaşandığı menfez genişletilirken, bölge halkı rahat bir nefes aldı.

Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü şelalesi ile ünlü Turgut Mahallesi’nde önemli bir çalışmaya imza attı. Bayır Mahalleleri’nden gelip Turgut’ta şelaleye dökülen Bayır Deresi’nin Turgut taş ocağı mevkiinde aşırı yağışlarda sürekli olarak taşmalar meydana geliyordu. Vatandaşların ulaşımı için Muğla İl Özel İdaresi döneminde yapılan menfezler ve konulan büzler yetersiz kalıyordu. Özellikle derenin karşı tarafında oturan vatandaşlar ciddi sıkıntı yaşıyordu.

Bu sorunun sürekli yaşanması üzerine harekete geçen Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü taşma yaşanmaması ve yolun bozulmaması için menfezleri genişletti. Suyun daha rahat akabilmesi için menfez etraflarında da gerekli düzenlemeleri yaptı.

“Marmaris için, Marmaris’in her noktasında çalışıyoruz” diyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Turgut’ta ciddi bir sıkıntı yaşanıyordu. Ekiplerimizin müdahalesi ile bu sorunun da önüne geçtik. Halkımız da rahat bir nefes alacak” dedi.

OSMANİYE’DE ETKİLİ OLAN FIRTINA VE
Sıradaki Haber Osmaniye’de şiddetli fırtına çatıları uçurdu, yollar göle döndü