Mardin ve Adıyaman’da 2 Köy Karantinaya Alındı

 Mardin ve Adıyaman’da 2 Köy Karantinaya Alındı

Mardin’in Ömerli ilçesinin Çınaraltı köyü ile Adıyaman Gölbaşı ilçesinin Yeşilova köyü yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Ömerli Kaymakamlığından yapılan açıklamada, İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun salgınla mücadele konusunda yeni kararlar aldığı, bu kapsamda Rısin Köyü’nde yapılan testlerde 4 kişide sonucun pozitif çıkmasından dolayı söz konusu mahallenin 14 gün süre ile karantinaya alındığı bildirildi.

Kararın üzerine jandarma ekiplerince Rısin köyü giriş ve çıkışlara kapatıldı.

Adıyaman’da da bir köy karantinaya alındı

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde bir köy, Covid-19 tedbirleri kapsamında karantinaya altındı.

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine mide ağrısı şikayetiyle başvuran K.A. tedavisinin ardından Gölbaşı ilçesindeki ailesinin yanına döndü.

Bir süre ailesiyle kalan K.A. yeniden rahatsızlanınca Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine gitti. Burada kontrolleri yapılan hastanın koronavirüs testi pozitif çıktı.

Hastanın ailesi de karantina altına alınarak numuneler alındı. Beş kişilik aileden K.A’nın eşi E.A. ve oğlu A.A’nın da testleri pozitif çıktı.

Aile üyelerinden A.A’nın Yeşilova köyünde yaşayan akrabalarını ziyarete gittiği ve bir süre burada kaldığının öğrenilmesi üzerine Gölbaşı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Yeşilova köyü karantina altına alındı.

Karar üzerine giriş ve çıkışa kapatılan köyde güvenlik güçlerince önlem alındı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın