DOLAR 13,41800.22%
EURO 15,20880.3%
ALTIN 793,120,41
BITCOIN 536660-5,14%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

Mamak’ta yapay zeka ve görelilik teorisi ele alındı

Mamak’ta yapay zeka ve görelilik teorisi ele alındı

ABONE OL
Kasım 7, 2021 12:15
Mamak’ta yapay zeka ve görelilik teorisi ele alındı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mamak Belediyesi’nin koordinesinde bilime meraklı genç yetenekler ve akademisyenler Matematiksel Bilim Toplantısı’nda bir araya geldi. Toplantıda, paradoks, yapay zeka ve görelilik teorisi gibi konular masaya taşındı.

Türkiye’de ilk defa ileri teknoloji alanlarında yerel yönetim inisiyatifi ve modeli oluşturan Mamak Belediyesi, hayata geçirdiği Mamak Füzyon çatısı altında genç yetenekleri ve akademisyenleri Matematiksel Bilim Toplantısı’nda bir araya getirmeye devam ediyor. Her ayın ilk haftası gerçekleşen toplantının bu seferki konuları ise paradoks, yapay zeka ve görelilik teorisi oldu. Bilim meraklısı gençleri Füzyon çatısı altında toplayan bu önemli organizasyonda ise haftanın konukları Gazi Üniversitesi öğretim üyeleri, Prof. Dr. Özlem Yeşiltaş, Prof. Dr. Adem Tekerek ve Prof. Dr. M. Tamer Koşan oldu.

“Teknoloji ve bilime çok önem veriyoruz”

Mamak Füzyon ile dijitalleşen dünyada gençleri bilime yakınlaştırmayı hedeflediklerini aktaran Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Mamak Belediyesi olarak teknoloji ve bilime çok önem veriyoruz. Sosyal ve temel bilimleri kaynaştıracak olan Mamak Füzyon Merkezi’miz gençlerimize yeni ufuklar açan bir merkez haline geldi. Gençlerimizin dinamik gücünün farkındayız ve burada yaptığımız çalışmalarla onlara çağın ötesinde bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

    En az 10 karakter gerekli