DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 5117073,66%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

15:55

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Mamak’ta Orta Asya rüzgarı esti

Mamak’ta Orta Asya rüzgarı esti

ABONE OL
Kasım 5, 2021 11:00
Mamak’ta Orta Asya rüzgarı esti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mamak Belediyesi, Rumeli’den Özbekistan’a, Kırım’dan Kerkük’e kadar uzanan Gönül Coğrafyası konseri ile Türk Dünyası ezgilerini vatandaşlarla buluşturdu.

Mamak Belediyesi, Rumeli’den Özbekistan’a, Kırım’dan Kerkük’e kadar uzanan türkülerin seslendirildiği Gönül Coğrafyası konseri düzenledi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi‘nde düzenlenen konserde Türk Dünyası Müzik ve Halk Dansları Topluluğu’nun eşsiz performansı dinleyicilerin büyük beğenisini topladı. Azerbaycan’ın kamançasından Kazakistan’ın dombrasına, Kırgızistan’ın komuzundan Türkiye’nin bağlamasına çeşitli enstrümanlarla birçok eserin seslendirildiği konser Mamaklıların gönüllerine dokundu.

Milli değerleri yaşatma ve tarih bilinci oluşturmak adına bu tür etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam edeceklerini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Sanata, kültüre sahip çıkmaya, destek olmaya özellikle değerleri koruyarak geleceğe aktarma konusunda gayret sarf etmeye devam ediyoruz. Mamaklı hemşerilerimizi bu gibi etkinliklerle daha sık buluşturacağız” dedi.

    En az 10 karakter gerekli