Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Lavrov: “Rusya, Batı’nın aksine ortaklarına eşitliğe dayalı ilişkiler sunuyor”

RUSYA DIŞİŞLERİ BAKANI SERGEY LAVROV, RUSYA’NIN BATILI ÜLKELERİN AKSİNE ORTAKLARINA EŞİTLİĞE DAYALI İLİŞKİLER SUNDUĞUNU SÖYLEDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’nın Batılı ülkelerin aksine ortaklarına eşitliğe dayalı ilişkiler sunduğunu söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Uluslararası Rusofil Hareketi’nin ikinci kongresinde önemli açıklamalarda bulundu. Rusya’nın Batı’nın aksine dünya genelindeki ortaklarıyla eşitliğe dayalı ilişkiler kurduğunu ifade eden Lavrov, Rusya’nın küresel çaptaki bölgesel entegrasyon birlikleriyle yakın ilişkiler geliştirdiğini söyledi. Lavrov, “Batı’nın kontrol ettiği uluslararası kalkınma yapıları aracılığıyla uygulamaya çalıştığı politikaya yapıcı bir alternatif olarak bu ilişkileri eşit ve karşılıklı fayda temelinde geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Moskova’nın müttefikleri ve ortaklarıyla birlikte daha adil, çok kutuplu bir dünya düzeni kurmak için çalışmayı sürdüreceğini belirten Lavrov, dünyadaki kültürel çeşitliliği dikkate alarak yalnızca seçkin sınıfın değil tüm insanlığın refahını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

ABD, JAPONYA VE FİLİPİNLER LİDERLERİNDEN
Sıradaki Haber ABD, Japonya ve Filipinler liderlerinden üçlü zirve
Reklamı Geç