Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kuyucaklı engelliler belediyenin sunduğu hizmetleri beğeni ile karşılıyor

KUYUCAKLI ENGELLİLER ÇOK MUTLU

Bu haberin fotoğrafı yok

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde engelli bireyler, belediye tarafından hayata geçirilen projelerle mutluluklarını katladı.

Kuyucak Belediyesi tarafından 2014 yılından bu yana hayata geçirilen çok sayıda proje ile hem gençler hem de engelliler her türlü imkandan yararlanmaya davam ediyor. İlçeye kazandırılan projelerden biri olan ve 4 buçuk milyon TL maliyetle 2018 yılında yapımı tamamlanan 23 dönüm arazideki 2 katlı Kuyucak Belediyesi Gençlik Merkezi, engelli vatandaşlara da hizmet veriyor.

“Kuyucak Belediyesi Gençlik Merkezi”

Kuyucaklı çocuklar, gençler, büyükler ve yaşlılar başta olmak üzere engelli bireylerin de kalplerine dokunan Kuyucak Belediyesi; bahçesinde yarı olimpik yüzme havuzu, basketbol, voleybol sahası, tenis kortu, halı saha, yürüyüş yolu, amfi tiyatro, havuzbaşı kır düğün alanı, gençlik merkezi binası içerisinde de kafeterya, kütüphane, derslikler, sergi alanı ve uzaktan eğitim destek sınıfı bulunan Kuyucak Belediyesi Gençlik Merkezi ile bölgedeki çok önemli bir boşluğu doldurdu.

Hazırladıkları gösteriyi sundular

Yılın 12 ayı boyunca farklı faklı eğitim ve etkinliklere ev sahipliği yapan merkez, 3 Aralık Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında da ilçedeki engelli bireylere ev sahipliği yaptı. Beden Eğitimi Öğretmeni Hülya Oktay’ın gözetiminde son 2 buçuk yılda birçok eğitsel ve kültürel etkinliğe katılım sağlayan engelliler, engelliler günü için hazırladıkları gösteriyi ailelerine ve Belediye Başkanı Mehmet Çömden’e sundular. Başkan Çömden ve Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili Hatice Yavuz, ziyaret ettikleri engelli gençler ve aileleriyle vakit geçirdi. Ailelerle sohbet eden ve taleplerini dinleyen Başkan Çömden, daha sonra çocukların kendisi ve aileleri için hazırladıkları gösteriyi izledi.

“Öncelikle devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum”

Engelli gençlerin ve ailelerinin mutluluğuna ortak olan Belediye Başkanı Mehmet Çömden: “3 Aralık’ta kutlayacağımız Engelliler Haftası münasebetiyle burada engelli kardeşlerimize aileleri ile beraber olduk. Tabii bu hizmetlerin alınmasında başta cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimize şükranlarımızı iletiyoruz. Engelli kardeşlerimizi toplum hayatına karıştırmaya, sosyal etkinliklere katılmalarını sağlamayı çok önemsiyoruz. Biz belediye olarak bu tür hizmetlerde, faaliyetlerde bulunuyoruz. Onların her türlü isteğini karşılıyoruz. Bundan sonra da karşılamak için tüm taleplerini yerine getireceğiz. Öncelikle ben bu 2007 yılından sonra başlayan özel okullarda eğitim veren kardeşlerimize, bu okulların açılmasını vesile olan, çocuklarımızı eğitimden öğretimden uzak kalmasını engelleyen devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. Tabii bu arada çocuklarımızın aileleri de bu konunun bir parçası. Onlar bu zor süreçlerde çocuklarının bu imkanlardan faydalanması için her türlü fedakarlığı yapıyorlar. Hep beraber çocuklarımızın sosyal faaliyetlere katılmalarını sağlıyoruz. Etkinliklerde bulunuyorlar. Onları da bu hayatın içine katmak için canla başta çalışıyoruz. Devletimizde bu konuda her türlü imkanı engelli vatandaşlarımızın kullanımına sunmuş vaziyette. Onların maddi manevi anlamda ihtiyaçlarını gidermek için gayretler gösteriliyor”

“Kuyucak Belediyesi her zaman yanlarında”

Başkan Çömden konuşmasının sonunda Kuyucak belediyesi olarak her zaman yanlarında olduklarını ifade ederek, “Belediye olarak da kardeşlerimizin çeşitli faaliyetlerde bulunmasına katkı ve destek sağlıyoruz. Her zaman onların yanındayız. Kuyucak Belediyesi olarak da yaptığımız işlerde, hizmetlerde engelli vatandaşlarımızın da bu hizmetlerden faydalanması için gerekli özeni gösteriyoruz. Yaptığımız işlerde onların yaşam alanlarını kolaylaştırıyoruz. Yine aynı şekilde onlarla beraber bu hizmetleri üretmeye devam edeceğiz. Kalbimiz her zaman engelli kardeşlerimiz ve onların aileleri ile beraber. Ben bu kurslarda, etkinliklerde onlara yardımcı olan Hülya Oktay hocama teşekkür ediyorum. Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Hatice Yavuz’a teşekkür ediyorum” dedi.

Desteklerinden ve ziyaretlerinden dolayı Başkan Çömden’e teşekkür eden engelli gençler ve aileleri yaptıkları konuşmalarda duydukları mutluluğu ifade ettiler.

SİİRT İL JANDARMA KOMUTANLIĞI, 185.
Sıradaki Haber Siirt İl Jandarma Komutanlığı 185. kuruluş yıldönümünü kutladı