Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KÜN, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütünün (UNWTO) Genel Kuruluna Katıldı

KAPADOKYA ÜNİVERSİTESİ, ÜYESİ OLDUĞU SÜRDÜRÜLEBİLİR VE EVRENSEL OLARAK ERİŞİLEBİLİR TURİZMİN TEŞVİK EDİLMESİNDEN SORUMLU BİRLEŞMİŞ MİLLETLER DÜNYA TURİZM ÖRGÜTÜNÜN (UNWTO) 25. GENEL KURULUNA KATILDI.

KAPADOKYA ÜNİVERSİTESİ, ÜYESİ OLDUĞU

Dünyanın en iyi turizm köyünde bulunan Kapadokya Üniversitesi, üyesi olduğu sürdürülebilir ve evrensel olarak erişilebilir turizmin teşvik edilmesinden sorumlu Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütünün (UNWTO) 25. Genel Kuruluna katıldı.

Sürdürülebilir turizm gelişiminin teşviki için Kapadokya Üniversitesinin de içinde yer aldığı 400’den fazla UNWTO üyesi, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda Semerkant’ta düzenlenen Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü 25. Genel Kurulunda bir araya geldi. Uluslararası toplumun yararına daha etik ve sağlam bir turizm sektörünün oluşturulmasını hedefleyen UNWTO genel kurulu, bağlı üye kuruluşların faaliyetleri hakkında raporlarını sunmasıyla başladı. Üye kuruluşların yürüttükleri çalışmalar hakkında iş birliklerini geliştirmeyi amaçladıkları zirvede, turizm ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının geliştirilmesi, eğitim ve öğretim faaliyetleriyle desteklenmesi müzakere edilecek.

Turistlerin korunması kapsamında turizm mevzuatı ve politikasının da gözden geçirileceği kurulda önemli kararların alınması bekleniyor.