Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kocaispir: “Sevginin karşısında hiçbir engel yoktur”

YÜREĞİR BELEDİYESİ, ENGELLİ BİREYLERİN İSTEK VE SORUNLARINA DİKKAT ÇEKMEK, FARKINDALIĞI ARTIRMAK AMACIYLA ‘3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.

YÜREĞİR BELEDİYESİ, ENGELLİ BİREYLERİN

Yüreğir Belediyesi, engelli bireylerin istek ve sorunlarına dikkat çekmek, farkındalığı artırmak amacıyla ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ farkındalık etkinliği düzenledi.

Yüreğir Belediyesi Engelsiz Yaşam ve Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, merkezde eğitim alan engelli bireyler, aileleri ve vatandaşlar katıldı. Slayt gösterileri ile başlayan program zeka oyunları, sportif aktiviteler ve eğlenceli yarışmalar ile devam etti. Düzenlenen etkinlikte engelli bireyler gönüllerince eğlenerek keyifli bir gün yaşadı.

Etkinlikte konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Engelsiz Yaşam ve Gelişim Merkezi’ni Yüreğir’e kazandırmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek; “3 Aralık farkındalık ve mücadele günü. 3 Aralık yarınlara, her türlü zorluğa rağmen umutla, heyecanla, coşkuyla sarılmamızı pekiştiren, umudumuzu artıran gündür. Engelsiz bir şehir için tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz. Sevginin karşısında hiçbir engel yoktur” dedi.

Programın sonunda Başkan Kocaispir, engelli bireyler ve aileleri ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla rengarenk balonları gökyüzüne uçurdu.