Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kızıltepe Yeni Sanayi Sitesinde altyapı çalışmaları başlatıldı

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SU VE KANALİZASYON İDARESİ (MARSU) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, KIZILTEPE YENİ KÜÇÜK SANAYİ SİTESİNDE İÇME SUYU VE KANALİZASYON ŞEBEKESİ DÖŞEME ÇALIŞMALARINA BAŞLADI.

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SU

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) Genel Müdürlüğü, Kızıltepe Yeni Küçük Sanayi Sitesinde içme suyu ve kanalizasyon şebekesi döşeme çalışmalarına başladı.

Kent genelinde başta içme suyu ve altyapı sorunlarını çözmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, hazırlanan proje çerçevesinde inşa çalışmalarının sürdüğü 475 işyeri ve sosyal tesislerin bulunduğu Kızıltepe Yeni Küçük Sanayi Sitesinde içme suyu ile kanalizasyon şebekesi döşeme çalışmaları başlattı.

MARSU tarafından yürütülen proje çerçevesinde, sanayi sitesinin içme suyu ihtiyacını karşılamak için 6000 metre uzunluğunda 90 milimetre çapında içme suyu şebeke hattı, altyapı çalışmalarında ise 6000 metre uzunluğunda 300 milimetre çapında kanalizasyon şebeke hattı döşemesi ile abone bağlantıları gerçekleştirilecek.

Çalışmaların en kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.