Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kış öncesi araçlarda bakım önemli

KIŞ AYLARININ YAKLAŞMASIYLA BİRLİKTE OTO TAMİRCİLERİNDE HAREKETLİ GÜNLER BAŞLADI. SÜRÜCÜLER BİR YANDAN LASTİKLERİNİ DEĞİŞTİRİRKEN BİR YANDAN DA ARAÇLARINA KIŞLIK BAKIM YAPTIRIYOR.

KIŞ AYLARININ YAKLAŞMASIYLA BİRLİKTE

DÜZCE (İHA) – Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte oto tamircilerinde hareketli günler başladı. Sürücüler bir yandan lastiklerini değiştirirken bir yandan da araçlarına kışlık bakım yaptırıyor.

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla sürücülerin araç bakımı konusunda önlemlerini alması gerekiyor. Zorlu kış şartlarında sadece dikkatli araç kullanmak ve trafik kurallarına uymak yeterli olmuyor. Araçlarda kışlık bakım yapılması gerekiyor. Oto tamir bakım servisi yetkilisi Ümit Sel, “Öncelikle araçlara kış lastiği takılması gerekiyor. Ön takım, ön sistem, direksiyon sistemi bunların mutlaka bakımdan geçmesi gerekiyor. Genelde yazın araçlar uzun yol yapıyor, bu nedenle yıpranma veya aşınmalar olabilir. Akü bakımı, şarj sistemlerine bakılması gerekiyor. Silecek sistemlerinin kontrolü ve gerekirse sileceklerin değişmesi önemli. Araçlarda ki antifriz ölçülmeli eksik ise tamamlanmalı. Kışlık cam suyu kullanılma” tavsiyelerinde bulundu.

SELENDİ’DE TÜTÜN DİKİMLERİ BAŞLADI.
Sıradaki Haber Selendi’de tütün dikimleri başladı