Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kırşehir’de STK’lar İsrail’i protesto etti

KIRŞEHİR’DE CUMA NAMAZI SONRASI BİR ARAYA GELEN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ÜYELERİ, GAZZE’YE YAPILAN SALDIRILARDA HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILARAK, İSRAİL’İ KINADI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Kırşehir’de cuma namazı sonrası bir araya gelen sivil toplum kuruluşları üyeleri, Gazze’ye yapılan saldırılarda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılarak, İsrail’i kınadı.

Cuma namazı sonrası Cacabey Meydanı’nda toplanan sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, İsrail’i kınadı. Gazze’ye yapılan saldırılarda hayatını kaybedenler için kılınan gıyabi cenaze namazının ardından STK’lar adına açıklama yapan din görevlisi İdris Durmuş, İsrail’in Filistin halkına zulüm yaptığını söyledi. Durmuş, “Her gün terörist İsrail, düzenlenen baskınlarla Filistin’i işgal ediyor. Sokaklarda masum siviller kurşuna diziliyor. Hastaneler bombalanıyor ve Gazze açık hava hapishanesine dönüştürülüyor. Filistin soykırıma tabi tutuluyor. Allah’ın Kur’an’da lanetlediği kavim ne kadar zulmederseniz edin, ne kadar kan dökerseniz dökün ilk kıblemiz Mescid-i Aksa ve Filistin’i bizlerden koparamayacaksınız” dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından kalabalık sloganlar atarak dağıldı. Cacabey Medresesi üzerine ise ’Özgür Kudüs’ yazılı pankart asıldı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası
Sıradaki Haber BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’dan Bursa iş dünyasına dev yatırım müjdesi