Kılıçdaroğlu’na Kurultayda 2 Rakip

 Kılıçdaroğlu’na Kurultayda 2 Rakip

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) bu hafta sonu gerçekleşecek kongresi öncesinde İlhan Cihaner’in ardından Prof. Dr. Tolga Yaman da adaylığını açıkladı.

CHP kurultay onur üyesi Prof. Tolga Yarman, CHP’nin bu hafta sonu yapılacak 37. olağan kurultayı için genel başkanlığa aday olduğunu açıklayacağını bildirdi. Daha önce de İlhan Cihaner aday olacağını açıklamıştı.

“Gelecek İçin Biz” grubunun genel başkan adayı olarak İlhan Cihaner’i göstermesinin ardından Prof. Tolga Yarman da aday olacağını belirtti.

Yazılı açıklama yapan Yarman, “37. Olağan Kurultay’da Genel Başkanlığa Aday oluyorum. Bu çerçevede, 23 Temmuz Perşembe günü, Sabah 11.00’de, Genel Merkezimiz’de, eğer tensip buyrulursa, BASIN ODASI’NDA bir açıklama yapacağım. Tensip ve dikkatinize sunuyorum. Basın toplantısından sonra, demek ki, 12.00 dolayında, Değerli Genel Başkanı, her şey bir tarafa, zerafette kusura düşmemek için, bir çay kadar ziyaret etmeyi dilerim. Kendisi orada olmayabilecekse, hangi Genel Başkan Yardımcımızı ziyaret edebileceğimin tarafıma bildirilmesini dilerim. Söz konusu saatte, ziyaret edebileceğim bir üst düzey yetkili olmaz ise, canlarları sağ olsun. Dikkate getirdiğim çerçevede, KURULTAY SALONUNDA, tarafıma ve takdir buyrulacak, belli sayıdaki omuzdaşımıza, uygun bir yer tahsis edilmesinin teminini, tensip ve dikkatinize sunuyorum” ifadelerini kullandı.

CHP Yönetiminden olumlu yanıt geldi

Cumhuriyet’te yer alan haberde Yarman’ın adaylığına ilişkin CHP genel merkezinden olumlu yanıt geldiği ve Genel Başkan yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı tarafından kabul edileceği öğrenildi.

CHP Kurultayı 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde Ankara Bilkent Odeon’da gerçekleştirilecek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın