Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kastamonu’da ayı, arı kovanlarını parçaladı

KASTAMONU’NUN BOZKURT İLÇESİNDE TEL ÇEKİLİ DUVARI TOPRAĞA EŞEREK AŞAN AYI, ÜÇ ARI KOVANINI PARÇALAYARAK PETEKLERDEKİ BALI DA YEDİ.

KASTAMONU’NUN BOZKURT İLÇESİNDE TEL

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde tel çekili duvarı toprağa eşerek aşan ayı, üç arı kovanını parçalayarak peteklerdeki balı yedi.

Kastamonu’da son günlerde meyve bahçelerini talan eden ayı, arılıklara da giderek kovanlara zarar veriyor. Bozkurt ilçesine bağlı Kızılcaelma köyünde ikamet eden Salim Çelik’e ait arılığa gece saatlerinde ayı girdi. Etrafı tel örgülerle örülü olan arılıkta, telin alt kısmında bulunan toprağı eşerek içeri giren ayı, kovanlara zarar verdi. 3 adet arı kovanını parçalayan ayı, peteklerdeki balı da yedi. Arıları da öldüren ayı, karnını doyurduktan sonra telin altından toprağı eşeleyerek açtığı yerden tekrar geri çıktı.

Sabah saatlerinde arılığını kontrol etmek amacıyla bölgeye gelen Salim Çelik, kovanları parçalanmış, peteklerdeki balları da yenmiş vaziyette buldu.

Çelik, “Bu akşam ayının sürprizi benim arılığım oldu. Ayı, kovanların ağızlarını koparmış, üç tane kovanımda zayiatım var. Kovanın birinde hiç arı kalmamış, dağıtmış kovanı. Petekleri kovandan çıkartıp yemiş. Baya da kovanlarla uğraşmış. Telin alt kısmından girmiş. Telin altındaki toprağı oyup bahçeye girmiş. Yapabileceğimiz bir şey yok artık” dedi.