Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kastamonu için bir fırtına uyarısı daha

KASTAMONU VALİLİĞİ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMADA, YARINA KADAR İL MERKEZİ VE İLÇELERDE FIRTINA BEKLENDİĞİ BELİRTİLEREK YAŞANABİLECEK OLUMSUZLUKLARA KARŞI VATANDAŞLAR UYARILDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Kastamonu Valiliği tarafından yapılan açıklamada, yarın il merkezi ve ilçelerde fırtınanın etkili olmasının beklendiği belirtilerek yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarıldı.

Kastamonu’da dün etkili olan fırtına hayatı felç etti. Sabah saatlerine kadar devam eden fırtına özellikle sahil bölgesindeki ilçelerde maddi hasara sebep oldu. Ekiplerin hasar tespit çalışmaları devam ederken, Kastamonu Valiliği tarafından yapılan açıklamada bugün yarın saat 15.00’ten 29 Kasım saat 15.00’e kadar fırtınanın yeniden etkili olmasının beklendiği duyuruldu.

Vatandaşların yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarıldığı açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce 278 Kasım 15.00 ile 29 Kasım saat 15.00 arası ilimiz merkez ve ilçelerinde rüzgarın güney yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-80 kilometre/saat) şeklinde esmesi beklenmektedir. Beklenen fırtına nedeniyle meydana gelebilecek soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi, çatı uçması, ağaç ile direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

SASKİ, SU KAYNAKLARINI KORUMAK VE
Sıradaki Haber Suyun kalitesi her gün alınan numuneler ile sıkı şekilde takip ediliyor