Kaspersky, şirketlere ilk elden tehdit istihbaratı sağlamak için EclecticIQ ile iş birliği yaptı

 Kaspersky, şirketlere ilk elden tehdit istihbaratı sağlamak için EclecticIQ ile iş birliği yaptı

Kaspersky tarafından BT güvenliği liderleri arasında yapılan bir ankette, CISO’ların neredeyse yarısı (yüzde 49) işe almak için bulunması en zor pozisyonun siber tehdit istihbaratı analisti olduğunu dile getirdi. Bu alanda çalışan kişilerin az olması, mevcut uzmanların iş yükünü büyük ölçüde artırıyor. Kaspersky, tehdit istihbaratı analistlerinin farklı kaynakları arayıp eşleştirmek yerine tek bir giriş noktasından yeterli bilgiyi toplamasına yardımcı olmak için EclecticIQ ile iş birliği yapmaya başladı.

EclecticIQ’nun tehdit istihbaratı platformu (TIP) açık kaynaklardan, ticari tedarikçilerden ve sektörel iş ortaklarından istihbarat topluyor ve bunları tek bir merkezi kaynaktan kullanıma sunuyor. Tehdit ve SOC analistleri de siber tehditlerle ilgili en yeni bilgileri buradan alabiliyor. Analistler bu sayede mevcut güvenlik altyapılarını kullanarak tehditlere hızla müdahale edebiliyor veya bunları durdurabiliyor.

Kaspersky Kurumsal İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Veniamin Levtsov, “Tehdit istihbaratı hizmetimizi EclecticIQ müşterilerine sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. EclecticIQ başta finans sektörü olmak üzere kurumsal şirketlere ve devletlere güvenlik istihbaratı sağlıyor. Kaspersky Tehdit İstihbaratı hizmetleri şirketlerin kendilerini korumasına yardımcı olan özel hazırlanmış veriler sunuyor. Bu iş birliği ile müşterilerimiz global tehdit alanı hakkında güncel ve güvenilir analizlere daha rahat erişebilecek.” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın