Kars’ta İnanılmaz Olay…Yemek Sonrasında Vaka Sayısı 176 Oldu

 Kars’ta İnanılmaz Olay…Yemek Sonrasında Vaka Sayısı 176 Oldu

Kars’ta koronavirüsü yenen bir kişi, yakın çevresine yemek daveti verdi. Kentte 30 olan koronavirüs vaka sayısı, düzenlenen yemeğin ardından 146 kişi artarak 176’ya yükseldi.

Kars, koronavirüs vakalarının en az görüldüğü kentler arasında yer alırken, vaka sayısı son iki haftada 146 artarak 176’ya çıktı.

Vaka sayısındaki artışın 2 hafta önce yapılan bir nişan etkinliği ile koronavirüs tedavisinin ardından taburcu edilen bir kişinin boğa keserek yakınlarına yemek daveti vermesinin etkili olduğu bildirildi.

Daha önce 30 olan vaka sayısı, iki hafta içinde 146 artarak 176’ya yükseldi. 2 bin 145 kişiye test uygulanan kentte bugüne kadar 7 hasta hayatını kaybetti. Hastalardan 56’sı evlerinde, 53’ü ise karantina yurdunda takip ediliyor.

Vaka sayısının arttığı kentte tedbirler de sıklaştırıldı. Polis ekipleri gün boyu kentin dört bir yanında devriye atarak anonslarla konunun ciddiyetinin anlaşılması yönünde çalışma yapıyor.

Belediyenin hoparlörlerinden de sıkça anonslar yapılarak halk duyarlılığa davet ediliyor. Polis ekipleri, ayrıca halkı maskeleri yerlere atmamaları konusunda da uyarıyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın