Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARADENİZBİRLİK’ten üreticiye 446 milyon TL’lik ödeme

KARADENİZ YAĞLI TOHUMLAR TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ (KARADENİZBİRLİK) GENEL MÜDÜRÜ ÜNAL ERARSLAN, “2023 YILINDA BİRLİĞİMİZCE 36 BİN TON YAĞLIK AYÇİÇEĞİ ALIMI YAPILARAK ÜRETİCİYE TOPLAM 446 MİLYON TL ÖDENDİ” DEDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (KARADENİZBİRLİK) Genel Müdürü Ünal Erarslan, “2023 yılında Birliğimizce 36 bin ton yağlık ayçiçeği alımı yapılarak üreticiye toplam 446 milyon TL ödendi” dedi.

2023 yılı faaliyetleri hakkında bilgi veren Genel Müdür Ünal Erarslan, “Birliğimiz 2023 yılında 36 bin ton ayçiçeği alımı yaparak üreticiye toplam 446 milyon TL ödedi. Aynı zamanda 2023 yılında yağlı tohum ekilişlerine yönelik olarak ise üretici ortaklara ekimden önce 33 milyon TL nakdi kredi ile 51 milyon TL tutarında ayni olmak üzere toplam 84 milyon TL tutarında kredi dağıtımında bulunmuştur. 2024 yılında iyileştirme ve teknolojik revizyon çalışmalarına devam edilecektir. Gelecek dönemlerde; üretim faaliyetlerinde, birim alandaki verimi artırma ve yağlık ayçiçeği tohumlarının yağ oranlarının iyileştirilmesi çalışmaları sürdürülecektir. Üretici kesimi için, sürekli olarak yeterli gelir elde edebilmesi ile üretim devamını sağlama çabaları devam etmektedir. Bu çerçevede devletin önemli desteği gerekmektedir” diye konuştu.

KARADENİZBİRLİK hakkında

KARADENİZBİRLİK; merkezi Samsun’da bulunan, 1978’de kurulan bir kooperatifler üst kuruluşudur. Karadeniz, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde bulunan 12 tarım satış kooperatifi ile 25 bine yakın ortağına hizmet götürmektedir. Üreticisinden aldığı hammadde ile “KARADENİZBİRLİK” markalı ve bölgenin tek helal gıda sertifikalı ayçiçeği yağını üretmektedir.

BAŞKAN AHMET AKIN
Sıradaki Haber Balıkesir Büyükşehir, firmalara haziranın ilk yarısında 430 milyon lira ödedi