Kapalı Gözüken Kıraathanede Işığı Farkeden Emniyet Ekipleri 8 Kişiye Ceza Kesti

 Kapalı Gözüken Kıraathanede Işığı Farkeden Emniyet Ekipleri 8 Kişiye Ceza Kesti

Küçükçekmece Emniyet Müdürlüğü görevlilerince  COVİD- 19 tedbirleri ile ilgili kapalı olması gereken işyerlerine yönelik denetim yapıldı. Kartaltepe Mahallesinde bulunan bir işyerinin kepenklerinin altından yansıyan ışığın üzerine içeri giren emniyet ekipleri, içeride bulunan 8 kişiye ceza kesti.

İçişleri Bakanlığı tarafından 30 Büyükşehir ve Zonguldak ilini kapsayan 3 günlük sokağa çıkma yasağı ilan ettikten sonra İstanbul Küçükçekmece ilçesi Kartaltepe Mahallesi, Gönül Sokak üzerinde kıraathane olarak faaliyet gösteren bir işyerinin kepenklerinin altından ışıklarının açık olduğu fark eden Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü Polisleri,  işyerinin açık olduğu ve içeride şahısların bulunduğu tespit etti.

İçeri giren polis ekipleri işyeri sorumlusu ve diğer (7) şahıs hakkında “TCK 195 SKM” ve  “1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. Maddesine istinaden her bir şahsa 3180 TL tutarında idari para cezası işlemi uyguladı Ayrıca, kapalı olması gerekirken açık olan işyeri Küçükçekmece Belediyesi İlçe Zabıta Müdürlüğü ekiplerince kapatılarak mühürlendi.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın