Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kahramanmaraş’ta ücretsiz etüt merkezi ön kayıt başvuru süresi uzatıldı

KAHRAMANMARAŞ ELBİSTAN BELEDİYESİ TARAFINDAN ÖĞRENCİLER İÇİN AÇILAN VE TAMAMEN ÜCRETSİZ HİZMET VEREN ETÜT MERKEZİ’NİN ÖN KAYIT BAŞVURULARI YOĞUN TALEP NEDENİYLE UZATILDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Kahramanmaraş Elbistan Belediyesi tarafından öğrenciler için açılan ve tamamen ücretsiz hizmet verilen etüt merkezinin ön kayıt başvuruları yoğun talep nedeniyle uzatıldı.

Asrın Felaketi sonrası büyük bir yıkım yaşanan Elbistan’da öğrencilerin mağdur olmaması adına Elbistan Belediyesi tarafından ücretsiz etüt merkezleri kuruldu. Tamamen ücretsiz hizmet verecek olan etüt merkezleri için ön kayıt başvuruları 8 Aralık 2023 Cuma tarihine kadar uzatıldı.

Elbistan Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “YKS grupları (ayt ve tyt) ve KPSS grupları için açılan etüt merkezinin ön kayıt başvuruları 1 Aralık tarihinde sona erecekti. Ancak yoğun talebin oluşması ve hiçbir öğrencimizin mağdur edilmemesi için başvuru süresi 8 Aralık 2023 Cuma gününe kadar uzatılmıştır ” denildi.

Gürbüz, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında,” Elbistan’da depremden sonra ekonomik olarak vatandaşların gelirlerinde ciddi bir azalma oldu. Bugün dershaneler 50-70 bin lira fiyatlarla öğrenci alıyorlar. Biz gençlerimizin geleceğini çok önemsiyoruz. Bu yüzden Etüt Merkezi açmak istedik. Ders çalışmak, geleceğini inşaa etmek isteyen tüm öğrencilerimizi bekliyoruz” dedi.

ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ
Sıradaki Haber 2024 KPSS soru ve cevap anahtarı yayımlandı