Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Jandarmanın durdurduğu araçta 17 düzensiz göçmen yakalandı

EDİRNE’NİN KEŞAN İLÇESİ’NDE JANDARMA EKİPLERİNCE YOL KONTROL NOKTASINDA DURDURULAN BİR ARACIN KAMYON KASASINDA YAPILAN ARAMADA 17 DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI. GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI YAPTIĞI İDDİASIYLA GÖZALTINA ALINAN ŞAHIS TUTUKLANDI.

EDİRNE'NİN KEŞAN İLÇESİ'NDE JANDARMA

Edirne’nin Keşan ilçesinde jandarma ekiplerince yol kontrol noktasında durdurulan bir kamyonetin kasasında yapılan aramada 17 düzensiz göçmen yakalandı. Göçmen kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan şahıs tutuklandı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri sorumluluk bölgesinde “Göçmen Kaçakçılığı” ile mücadele faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüyor. Göçmen şahısların can ve mal güvenliğini tehlikeye atarak haksız kazanç elde etme yolunda olan organizatör şahısların bağlantılarını ortaya çıkartmak ve faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla çalışma yapan jandarma ekipleri, göçmen kaçakçılarına göz açtırmıyor.

Edirne’nin Keşan ilçesinde görevli Jandarma asayiş timleri yol kontrol noktasında bir kamyoneti durdurarak arama yaptı. Araçta yapılan kontrolde 4’ü Suriye, 13’ü Irak uyruklu olmak üzere toplam 17 düzensiz göçmen yakalandı.

Göçmen şahıslar ülkelerine iade edilmek üzere yapılan işlemlerin ardından İl Göç İdaresine teslim edildi. Şüpheli 1 organizatör ise şahıs işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Göçmen kaçakçılığında kullandıkları araçlar ise yedi emin otoparkına teslim edildi.