Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Jandarma ekiplerinden siber suçlarla mücadele eğitimi

EDİRNE İL JANDARMA KOMUTANLIĞI SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TARAFINDAN VATANDAŞLARIN TOPLU HALDE BULUNDUĞU KAHVEHANELER, KÖY ODALARI VE OKULLARDA SİBER SUÇ FARKINDALIK VE BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ FAALİYETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, vatandaşların toplu halde bulunduğu kahvehaneler, köy odaları ve okullarda siber suç farkındalık ve bilinçlendirme eğitimi faaliyetleri gerçekleştirildi.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, özellikle maddi ve manevi kayıplarına neden olan ve akabinde değişik suç olaylarının çıkış noktasını teşkil edebilen dijital dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenmesine yönelik bilgilendirme çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Siber suçların gerçekleşmeden önlenmesi, maddi ve manevi zararın en aza indirgenmesi ve siber suçlarla ilgili kişisel korunma tedbirleri çerçevesinde vatandaşların bilinçlendirilmeleri amacıyla çalışma yapan jandarma ekipleri, “Güvenli Sosyal Medya Kullanımı, Parola Güvenliği, Güvenli İnternet Kullanımı, Siber Dolandırıcılık” konularında eğitim verdi.

Vatandaşların toplu halde bulunduğu kahvehaneler, köy odaları, okullar gibi yerlerde siber suç farkındalık ve bilinçlendirme eğitim faaliyetleri icra eden jandarma ekipleri, bu konudaki soruları da yanıtladı.

Siber dolandırıcılık olaylarının engellenerek maddi ve manevi kaybın önlenmesine yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerinin devam edeceği belirtildi.

KASTAMONU’NUN İNEBOLU İLÇESİNDE SEYİR HALİNDEKİ
Sıradaki Haber Seyir halindeki aracın çarptığı yaşlı adam yaralandı