İsveç’te Uçuş Ekipleri, Koronavirüs Sebebiyle Hastanelerde Çalışmak Üzere Eğitiliyor

 İsveç’te Uçuş Ekipleri, Koronavirüs Sebebiyle Hastanelerde Çalışmak Üzere Eğitiliyor

İskandinav Havayolları personeli, ülkesindeki koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle aşırı yüklenmiş İsveç sağlık sistemindeki boşlukları kapatmaya yardımcı olmak için hastanelerde temel görevleri yerine getirmek için üç günlük bir kurs alıyor.

Kısmen İsveç ve Danimarka hükümetlerine ait olan şirket, maliyetlerini azaltmak ve salgın nedeniyle hava yolculuğunun azaldığı dönemden çıkmak için bu ay işgücünün yüzde 90’ını geçici olarak temsil eden on bin çalışanını izne çıkardı.

Artan koronavirüs vakası nedeniyle takviye ihtiyacı olan Stockholm sağlık sistemi ile Sofya Üniversite Hastanesi, uçuş ekiplerine sterilizasyon ekipmanı kullanma, hastane yataklarını donatma ve hastalara ve yakınlarına bilgi verme gibi becerileri öğretiyor.

Üniversite müdürü Joanna Adami, “Artık onları bekleyen sağlık hizmetleri sağlayıcılarının çok uzun bir listesine sahibiz.”dedi. Konuşmasına devam eden Adami hüm belediyelerin, hastanelerin ve huzurevlerinin, eğitimden geçmiş yaklaşık 300 personelin, önümüzdeki haftalarda görece başlayacağını söyledi. Adami, havayolu çalışanlarının sağlık sektörüne yardımcı olmak için özellikle iyi bir konumda olduklarını açıkladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın