Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İstanbul’da “depremde bir binada hasar oluştu” ihbarı ekipleri alarma geçirdi

BURSA MERKEZLİ 5.1 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREMİN ARDINDAN İSTANBUL ESENLER’DE BİR BİNADA HASAR OLUŞTUĞUNA YÖNELİK İHBAR EKİPLERİ ALARMA GEÇİRDİ. ADRESTE İNCELEME YAPAN EKİPLER, BİNADA DEPREM KAYNAKLI HERHANGİ BİR HASARIN OLUŞMADIĞINI TESPİT ETTİ.

BURSA MERKEZLİ 5.1 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ

Bursa merkezli 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından İstanbul Esenler’de bir binada hasar oluştuğuna yönelik ihbar ekipleri alarma geçirdi. Adreste inceleme yapan ekipler, binada deprem kaynaklı herhangi bir hasarın oluşmadığını tespit etti.

Bugün saat 10.42 sıralarında Marmara Denizi Gemlik Körfezi-Bursa Mudanya bölgesinde 5.1 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya birimlere gelen ihbarların değerlendirilmesi sonucunda herhangi bir olumsuz durumun bulunmadığını kamuoyu ile paylaşmıştı. Öte yandan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya İstanbul’da Esenler ve Küçükçekmece’den bina çatlağı olduğuna ilişkin ihbar alındığını ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerinin ilgili adreslere sevk edildiğini belirtmişti.

Esenler Tuna Mahallesi 678. Sokak’tan gelen bina çatlağı ihbarı üzerine ilgili birimler adrese giderek incelemelerde bulundu. Yetkililerin gerçekleştirdiği incelemeler neticesinde binada herhangi bir çatlağa rastlanmadığı öğrenildi.