Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İsrail ordusu Gazze’de hastaneleri vurdu: 6 ölü

İSRAİL ORDUSU AKŞAM SAATLERİNDE ENDONEZYA HASTANESİ’NİN YAKININA, DAHA SONRA RANTİSİ ÇOCUK HASTANESİ’NE SALDIRI GERÇEKLEŞTİRDİ. İSRAİL’İN ŞİFA HASTANESİ’NİN BAHÇESİNİ HEDEF ALDIĞI SALDIRIDA İSE 6 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ. EL-AVDA HASTANESİ’NİN ÇEVRESİ DE VURULURKEN, 2 AMBULANS HİZMET DIŞI KALDI.

İSRAİL ORDUSU AKŞAM SAATLERİNDE

İsrail ordusu akşam saatlerinde Endonezya Hastanesi’nin yakınına, daha sonra Rantisi Çocuk Hastanesi’ne saldırı gerçekleştirdi. İsrail’in Şifa Hastanesi’nin bahçesini hedef aldığı saldırıda ise 6 kişi hayatını kaybetti. El-Avda Hastanesi’nin çevresi de vurulurken, 2 ambulans hizmet dışı kaldı.

İsrail, 35 gündür Gazze Şeridi’ni ayrım gözetmeksizin vuruyor. Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail’e ait savaş uçaklarının gece saatlerinde Rantisi Çocuk Hastanesi’ne saldırı gerçekleştirdiği bildirildi. Saldırı sonucu hastanede yangın çıktığı ve büyük hasar meydana geldiği aktarıldı. İsrail ordusunun ilerleyen saatlerde ise Gazze’nin en büyük ve merkez hastanesi olan Şifa Hastanesi’nin bahçesini hedef aldığı ifade edildi. Saldırıda 6 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin yaralandığı aktarıldı. Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada ise İsrail’in El-Avda Hastanesi çevresini vurduğu, 2 ambulansın hizmet dışı kaldığı kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref El-Kudra, Katar merkezli El Cezire televizyonuna yaptığı açıklamada, “İsrail, son saatlerde hastanelere eş zamanlı saldırılar düzenledi” dedi.

Endonezya Hastanesi’nin etrafı vuruldu

İsrail, akşam saatlerinde ise Gazze Şeridi’ndeki Endonezya Hastanesi’nin çevresini vurmuş, hastalar ve hastaneye sığınan binlerce sivil büyük panik yaşamıştı. Endonezya Dışişleri Bakanlığından bugün yapılan açıklamada, gece boyunca Endonezya Hastanesi yakınında patlamalar meydana geldiği, saldırıların hastanenin bazı bölümlerine zarar verdiği duyuruldu. Açıklamada, “Endonezya, Gazze’deki sivillere ve sivil tesislere yönelik vahşi saldırıları bir kez daha kınıyor” ifadeleri kullanıldı.

Filistin Sağlık Bakanlığına göre Gazze’deki 35 hastaneden 18’i ve diğer 40 sağlık merkezi, İsrail’in saldırıları sonucu meydana gelen hasar ve yakıt tükenmesi nedeniyle hizmet dışı kaldı.

İRAN DIŞİŞLERİ BAKANI ABDULLAHİYAN, İSRAİL'İN
Sıradaki Haber İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan: “Kullanılan İHA’lar çocukların oynadığı oyuncak drona benziyordu”
Reklamı Geç