Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Isparta’da gül çiçeği taban fiyatı 51 lira olarak açıklandı

ISPARTA’DA GÜL ÇİÇEĞİNİN TABAN FİYATI KİLOGRAM BAŞINA 51 LİRA OLARAK BELİRLENDİ. BÖYLECE GÜL ÇİÇEĞİ TABAN FİYATINDA BU YIL YÜZDE YÜZÜN ÜSTÜNDE BİR ARTIŞ YAPILDI

Bu haberin fotoğrafı yok

Isparta’da gül çiçeğinin taban fiyatı kilogram başına 51 lira olarak belirlendi. Böylece gül çiçeği taban fiyatında bu yıl yüzde yüzün üstünde bir artış yapıldı.

Dünya gül yağı üretiminin yaklaşık yüzde 65’ini karşılayan Isparta’da topladıkları gülleri fabrikalara ulaştıran üreticilerin beklediği fiyat açıklandı. Gül Yağı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (GÜLBİRLİK), bu yıl için gül çiçeği taban fiyatını 51 lira olarak belirledi. Geçen yıl gül çiçeği kilogram fiyatı 24 lira 25 kuruş açıklayan gül çiçeği taban fiyatında bu yıl yüzde yüzün üstünde bir artış yapıldı. Gülçiçeği alım kampanyasının bu yıl 50 gün sürdüğünü belirten GÜLBİRLİK Genel Müdürü Hasan Çelik, bu yıl 13 bin ton civarında rekolte beklerken hava şartları nedeniyle bu yıl rekolte 10 bin ton dolayında gerçekleştiğini belirterek üreticilere ödemelerin pazartesi günü yapılacağını bildirdi.

TAVŞANLI LEBLEBİSİNİN HİKAYESİ BELGESEL YAPILDI
Sıradaki Haber Tavşanlı leblebisinin hikayesi belgesel yapıldı