İş Ortaklarından Kaynaklanan Veri Sızıntısı Vakalarından Tazminat Alma İhtimali 3 kat Daha Fazla

 İş Ortaklarından Kaynaklanan Veri Sızıntısı Vakalarından Tazminat Alma İhtimali 3 kat Daha Fazla

İş ortakları ve alt yüklenicileri için belirli veri kullanımı talimatları oluşturan kurumsal şirketlerin yaklaşık dörtte üçü (yüzde 71), bilgi paylaşımı yaptıkları tedarikçiyi etkileyen vakalar sonrasında tazminat alabildi. Talimat oluşturmayan kurumsal şirketlerin ise yalnızca yüzde 22’si benzer bir durumda tazminat alabildi. Kaspersky’nin BT güvenliği liderleri arasında yaptığı ankette bu ve bunun gibi ilginç sonuçlar elde edildi.

Kaspersky, tedarik zinciri saldırılarından korunmak isteyen kurumlara şu güvenlik önlemlerini almalarını tavsiye ediyor:

  1. İş ortaklarınızın ve tedarikçilerinizin listesini güncel tutun ve bunların erişebildikleri verileri düzenli olarak kontrol edin. Yalnızca işlerini yapabilmeleri için gereken kaynaklara erişebildiklerinden emin olun. Şirketinizle birlikte çalışmayan kurumların dışarıda bırakıldığını, verilere ve varlıklara erişemediğini doğrulayın.
  2. Üçüncü taraflara uymaları gereken kuralları, uyumluluk ve güvenlik gereksinimlerini iletin.
  3. Kaspersky, koruma çözümlerinin gözünden kaçabilen tedarik zinciri saldırıları gibi gelişmiş saldırıları erken safhalarında tespit edebilen Kaspersky Anti Targeted Attack ürününü sunuyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın