Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İOKBS sınavında Afyonkarahisar 2 şampiyon çıkardı

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM KURUMLARI BURSLULUK SINAVI (İOKBS) SONUÇLARININ AÇIKLANMASININ ARDINDAN AFYONKARAHİSAR YENİ ŞAMPİYONLARI İLE TANIŞTI.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçlarının açıklanmasının ardından Afyonkarahisar yeni şampiyonları ile tanıştı.

Milli Eğitim Bakanlığınca gerçekleştirilen LGS sınavında 8 Türkiye Birinciliği, Yükseköğretim Kurumları Sınavında ise Eşit Ağırlık Türkiye Birinciliği alarak ilimizi gururlandıran öğrencilerimiz İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavında da bu geleneği devam ettirdiler.

3 Eylül 2023 tarihinde 1 milyon 44 bin 846 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçlarının açıklanması ile Afyonkarahisar yeni şampiyonları ile tanıştı. Afyonkarahisar okullarından sınava katılan öğrenciler arasından Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu öğrencisi Zehra Beren Aydeniz ve Şuhut Kurtuluş İhsan Küçükarslan Ortaokulu öğrencisi Aysima Dönmez sınavdaki soruların tamamını doğru cevaplayarak 500 tam puan ile şampiyonlar listesine adlarını yazdırdılar. Aynı sınavda 12 öğrenci ise bir yanlışla yüksek puanlar alarak üstün başarı gösterdiler. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen programa katılan Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı öğrencilere başarılarından dolayı tebrik ederek çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.