Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İnegöl’lü Öğrenci Velileri Başkan Bozbey’den Okullar Bölgesine ”Halk Lokantası” İstiyorlar

Osmangazi Belediyesi’nin vatandaşlara 4

Osmangazi Belediyesi’nin vatandaşlara 4 çeşit yemeği yalnızca 80 liraya sunacağı Osmangazi Halk Lokantası, 10 Haziran Pazartesi günü saat 11.30’da açılıyor.
Osmangazililere ekonomik fiyata, sağlıklı yemekler sunmak isteyen Osmangazi Belediyesi, Bursa’nın ilk halk lokantasını açıyor. Osmangazi Meydanı’nda açılacak olan Osmangazi Halk Lokantası, hafta içi her gün saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet verecek. Hafta sonları ve resmi tatillerde ise kapalı olacak. Günlük bin kişilik yemek çıkacak olan Halk Lokantası’nda dört çeşit yemek 80 liradan satılacak.
Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Osmangazi Halk Lokantası ile dar gelirli vatandaşlara ucuz fiyata yemek yeme imkanı sunacaklarını belirterek, “Halk lokantasında yemekler self servis şeklinde olacak. Aynı anda 300-350 kişiye hizmet verilecek. İlk etapta günlük bin kişilik yemek imkanı sunacağız. hedefimiz esnafa rakip olmak değil, onlarla rekabet etmek değil. Dar gelirli vatandaşlarımıza uygun fiyatlı yemek hizmeti vermek” dedi.

Bu arada İnegöl’lü öğrenci velileri de Bursa Büyükşehir Belediyesinin okullar bölgesine yada Kültürpark içerisin de hem öğrencilerin hemde halkın faydalanacağı ”Halk Lokantasının” bir an önce açılmasını ve çocuklarının  sabah ve öğlen saatlerinde yemek yiyebileceği bir imkan oluşacağı bu konuda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’den  böyle bir talepleri olduğunu belirttiler.

Çocuklarının okula gitmek için evden çıktıklarını çoğu zaman kahvaltı yapamadıklarını öğle saatlerinde de bütçelerine göre tost yada simitle durduklarını ve bu hayat pahalılığında  çocuklarının beslenemediklerini en azından sabahları çorba öğlen molalarında da  sıcak yemek yiyebileceklerini söyleyen öğrenci velileri,  İnegöle açılması halinde bir çok ailenin  bundan mutlu olacağını ailelerin aklı çocuklarında kalmayacağını ifade ettiler.

Reklamı Geç