DOLAR 15,9228 0.46%
EURO 16,8600 0.02%
ALTIN 942,430,22
BITCOIN 4792442,77%
Bursa
17°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İLGİLİLERİN DİKKATLERİNE!!!

İLGİLİLERİN DİKKATLERİNE!!!

ABONE OL
Nisan 29, 2022 00:34
İLGİLİLERİN DİKKATLERİNE!!!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mehmet Hanefi YILDIRIM

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odasının 2021 yılsonu verileri, bizlerin yol haritasını belirlediği gibi, daha modern bir kent olmamız için kolları sıvamamız gerektiğinin de işaretini vermiştir.

1230 firmanın ihracat yaptığı İnegöl de, herkesin başını iki elinin arasına alıp, düşünme zamanıdır.

Kaymakamından Belediye başkanına, Ticaret ve Sanayi odası yetkililerinden sivil toplum örgütlerine, sanayicisinden, iş adamlarına varana dek, her kes, İnegöl ün gelmiş olduğu bu durumu çok daha iyi fırsata dönüştürmek için kafa yormalı ve değerlendirmelidir.

Her yıl 150 den fazla ülkeden misafirin geldiği İnegöl, bu misafirleri ağırlayacak ve onları memnun edecek konumda değildir.

Yaklaşık 2000 ile 3000 yabancı uyruklu misafirin her ay İnegöl e geldiği söylenmektedir.

Bu misafirleri ağırlayacak, onların İnegöl den memnuniyetle ayrılmalarına ve tekrar gelmelerine sebep olacak şartlar ve nedenler maalesef yoktur.

İş adamları misafirlerini Bursa da ağırlamak zorunda kalıyor.

Şehir içinde, bilhassa ana caddelerde sağlı sollu park etmiş otomobiller, trafiğin akışını engellediği gibi, görüntü kirliliğine de neden olmaktadır.

Birçok mobilyacının teşhir mağazalarının bulunduğu Ertuğrul gazi caddesinde ki asfaltın bakımsız ve bozulmuş olması, bilhassa fuar döneminde gelen misafirler tarafından hoş karşılanmadığı gibi, cadde sakinlerini de son derece üzmüştür.

Açık söylemek gerekirse İnegöl, bu görüntülerle modern bir kent olmaktan çok uzaktadır.

Kısa zaman da çok büyük başarı gösteren ve bir yılda ihracatını nerede ise %100 artıran Saloni şirketinin CEO su Haluk Özbek, twitter de, “Gastronomi, konaklama, kaliteli ulaşım bir şehrin markalaşmasını ve gelişmesini direkt etkiliyor. Her yıl 150 den fazla ülkeden misafir ağırlayan şehrimiz İnegöl ün;

  1. Ulusal veya global marka otellere
  2. Yüksek kalitede balık restoranlarına
  3. Hafif raylı ulaşıma ihtiyaç var” diye yazmış.

Kendileri ile konuştuğum birçok iş adamı, misafirlerini İnegöl de ağırlayamadıklarını, Bursa da ki oteller ve restoranlara götürmek zorunda kaldıklarını, bu nedenle de mahcubiyet içerisinde olduklarını söyledi.

Bu söylemler doğrultusunda, İnegöl e en az bir tane ulusal markası olan otel, balık çeşitlerinin olduğu nezih bir balıkçı restoran ı ve en önemlisi de İnegöl ulaşımını bir nebze olsun rahatlatacak ve İnegöl e prestij kazandıracak olan hafif raylı sistem hiç zaman kaybetmeden mutlaka yapılmalıdır.

Sorumluluk hisseden herkesi göreve davet ediyorum.

    En az 10 karakter gerekli