DOLAR 18,6443 0.02%
EURO 19,4227 -0.04%
ALTIN 1.051,02-0,01
BITCOIN 306943-0,91%
Bursa

KAPALI

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

İKGD Başkanı Yiğit : ”Her inegöllü KETEM’in ücretsiz kanser tanısı  taramasından faydalanmalı”
  • Haberizma
  • Genel
  • İKGD Başkanı Yiğit : ”Her inegöllü KETEM’in ücretsiz kanser tanısı  taramasından faydalanmalı”

İKGD Başkanı Yiğit : ”Her inegöllü KETEM’in ücretsiz kanser tanısı  taramasından faydalanmalı”

ABONE OL
Temmuz 8, 2022 12:40
İKGD Başkanı Yiğit : ”Her inegöllü KETEM’in ücretsiz kanser tanısı  taramasından faydalanmalı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnegöl Kent Gönüllüleri Derneği ‘ erken evre kanser tanısı ‘ hizmetleri nedeniyle İnegölde hizmet veren İnsan Sağlığı Merkezi Ketem’i Ziyaret etti.;

İnegöl Kent Gönüllüleri Derneği Başkanı Ramiz YİĞİT, ile dernek yöneticileri eski huzurevinin olduğu yerde hizmet veren İnsan Sağlığı Merkezi KETEM’i ziyaret ederek merkez yetkilisi Dr. Sema Idil’den merkezin çalışmaları hakkında bilgiler aldılar .

KETEM yetkilileri Inegölde yaşayan herhangi bir sosyal güvence aramaksızın kadin ve erkek tüm vatandaşlarımıza merkezimizde erken evre kanser tanısı yapılmaktadır. Yapılan bu hizmetimiz tamamen ücretsiz olup bize müracaat edecek vatandaşlarımız T.C kimlik numaralarını vererek bu hizmetlerimizden yararlanmış olacaklardır.

Ayrıca diyabet, obezite ve ruh sağlığı konularında da hizmet vermekte olduğunu belirten KETEM yetkilileri hedefimiz İnegölde yaşayan her kişinin sağlığı için bu taramaların bir an önce hizla yapılmasıdır denildi .

İnegöl Kent Gönüllüleri Derneği başkanı Ramiz Yiğit ise konuşmasında ”Herhangi bir sosyal güvence aranmaksızın kadın ve erkek tüm vatandaşlarımızın ücretsiz olarak KETEM’de erken evre kanser tanısı yapılması iyi bir hizmettir. Bizler İnegöl Kent Gönüllüleri olarak bunun inegölde duyurulması ve yaygınlaştırılması için bizlerde gayret göstereceğiz. Özellikle Organize Sanayi Bölgelerinde faaliyet gösteren fabrikalarımızda çalışan işçilerimize çalıştıkları iş yerlerinde Ortak Sağlık Birimleri ve İş yeri hekimleri ile birlikte bu konuda ortak seminerlerin verilebilmesi ve taramaların yapılabilmesi için İnegöl Ticaret ve Sanayi Odasıyla işbirliği yapılarak destek vermeye hazırız.” denildi.

Ayrıca İnegöl’den Bursa’ ya gitmekte olan kanser hastalarının sayısının tespiti konusunda Ketem merkezinden destek isteyen İKGD yetkilileri, hastaların sayısının tespit edilmesi halinde de Bursa’ya tedaviye gidip gelebilmeleri için hastalara servis desteği sağlanması konusunda çalışmalar yapılacağını belirtmişlerdir.

En az 10 karakter gerekli