Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İGA İstanbul Havalimanı’nın Cumhuriyetin 100. yılına özel reklam filmi yayına girdi

İSTANBUL HAVALİMANI İŞLETMECİSİ İGA’NIN HAZIRLADIĞI CUMHURİYETİN 100. YIL DÖNÜMÜ KAPSAMINDA VERİLEN BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNE VURGU YAPAN REKLAM FİLMİ TÜM TELEVİZYON, DİJİTAL VE SOSYAL PLATFORMLARDA YAYINA GİRDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA’nın hazırladığı Cumhuriyetin 100. yıl dönümü kapsamında verilen bağımsızlık mücadelesine vurgu yapan reklam filmi tüm televizyon, dijital ve sosyal platformlarda yayına girdi.

Geçmişle bugünün kesiştiği reklam filmi, 1922 yılında Antep, Maraş ve Urfa’dan vatanı savunmaya giden üç gencin evlerine, sevdiklerine, memleketlerine vedasıyla başlıyor. Kulaklarında bir melodi, ayaklarında ritim olan bu gençler, cephede Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasında mücadele veriyor. Filmin devamında ise, İGA İstanbul Havalimanı’nda babasının elini tutarak oturan küçük bir kız çocuğu, filmin başında askerlerin de kulağında olan melodiyi duyuyor, ayağıyla ritme eşlik ediyor. Ardından başını kaldırıp uçuş bilgi ekranına bakan küçük kız, önce Maraş, Antep ve Urfa isimlerini, sonra da bu şehirlerin isimlerine Kahraman, Gazi ve Şanlı unvanları eklenerek değiştiğini görüyor. Temposu artarak devam eden müziğin peşinden koşan kız, kalabalıkları aşarak ulaştığı yerde bayraklar ve posterler arasında Cumhuriyet Senfonisi’ni duyuyor. Film, “İlk günkü bağımsızlık mücadelesi hala kulaklarda çınlarken milletçe yüzyılda bestelediğimiz bu Cumhuriyet Senfonisi’nde sen de çok değerli bir notasın” mesajıyla sonlanıyor.

Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi seçimleri
Sıradaki Haber Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi seçimleri yapıldı, İnegöllü Çiçek ve Berber liste de