“İdlib Saldırısını Lanetliyoruz”

 “İdlib Saldırısını Lanetliyoruz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi’nde MYK gündemine ilişkin düzenlediği basın toplantısı düzenledi

Öztrak: “Şubat ayının ilk Merkez Yönetim Kurulu toplantısını yapıyoruz. Kurulumuzun gündeminde Suriye ve İdlib’de dün yaşanan gelişmeler, milletçe canımızı yakan Elâzığ ve Malatya illerimizdeki deprem, tek adam rejimine geçilmesiyle birlikte belirginleşen kurumlardaki çözülme ve bu çerçevede giderek büyüyen Kızılay skandalı ve cilalı resmi rakamların bile üstünü örtemediği ekonomik kriz vardı.

İDLİB’DEKİ SALDIRI KABUL EDİLEMEZ, LANETLİYORUZ
Bu sabah çok acı bir haberle uyandık. Suriye’nin İdlib bölgesinde, rejim güçlerinin saldırısında, 6 şehidimiz var. Çok sayıda askerimizin de yaralandığı haberini aldık. Acımız gerçekten çok büyük. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz. Kahraman ordumuza ve milletimize baş sağlığı diliyoruz. Aslında koordinatları önceden bildirilmiş, yeri belli konvoyumuza yapılan bu saldırıyı lanetliyoruz, şiddetle kınıyoruz. Kabul edilemez buluyoruz. İdlib ve Suriye meselesinin Türkiye’nin yumuşak karnı haline geldiğini çok uzun süredir ifade ediyoruz. İşlerin bu boyutlara gelebileceği konusunda çeşitli defalar çeşitli basın toplantılarında sizlerle birlikte bir takım uyarıları yapmıştık. Bu konuda biz haklı çıktık demeyi hiç sevmiyoruz. Ama bu artan tansiyon ve kaos içinde şimdi her zamankinden daha fazla sağduyuya, birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Askerlerimizin güvenliğini sağlayacak ve Suriye’den gelecek bir sığınmacı akınını engelleyecek tedbirleri bir an önce almalıyız. 

ELAZIĞ’DA SIKINTILAR BÜYÜK
Genel Başkanımız geçtiğimiz Cuma ve Cumartesi günlerinde, deprem bölgesine geçmiş olsun ve taziye ziyaretlerinde bulundu. Muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmeler yaptı. Vatandaşlarımızın dertlerini ilk ağızdan dinledi. Depremin üzerinden 10 gün geçti. Depremde hayatını kaybeden 41 yurttaşımıza burada bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz. Kayıplarımızın yakınlarına, sevenlerine başsağlığı dileklerimizi tekrarlıyoruz. Yaşanan depremin acılarını, bölgedeki kara kış, ne yazık ki bir kat daha artırıyor. Çadırlarda yaşayan yurttaşlarımız ciddi sıkıntı çekiyor. Özellikle Elazığ’da sıkıntılar çok büyük. ” açıklamasında bulundu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın