İçişleri Bakanı Soylu’dan Sözcü Gazetesi Yazarı Öztürk’e Tepki

 İçişleri Bakanı Soylu’dan Sözcü Gazetesi Yazarı Öztürk’e Tepki

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sözcü yazarı Saygı Öztürk’ün “Trabzon böyle bir yükseliş görmedi” haberine ilişkin, “Bu yazı namussuzluktur” dedi.

Süleyman Soylu, Ali Ayvazoğlu isimli bir bürokratın kariyerindeki yükselişini kaleme alan Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e tepki göstererek, “Saygı Öztürk’ün bu yazısı namussuzluktur. Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır” ifadelerini kullandı.

Yazıda, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun eşi Ali Ayvazoğlu’nun yükselişine dikkat çekildi

Sözcü gazetesinin Ankara temsilcisi Saygı Öztürk, bugün “Trabzon böyle bir yükseliş görmedi” başlıklı bir haber kaleme aldı.

Öztürk, “Ali Ayvazoğlu, belediyede işçi kadrosunda işe başladı. Şimdi milletvekili olan Bahar Ayvazoğlu ile evlendi. Ardından özel kalem müdürü oldu. Sonra da Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne atandı” ifadelerinin yer aldığı haberinde Ayvazoğlu’nun kariyerindeki yükselişe dikkat çekti.

Soylu da Twitter hesabından paylaştığı mesajda “İnsanlık görevimi yapıyorum” diyerek, şu ifadeleri kullandı:

“İnsanlık görevimi yapıyorum. Saygı Öztürk’ün bu yazısı namussuzluktur. Bahar Hanım ahlaklı, faziletli bir kadındır. Ali Beye minnettarız Trabzon turizmini ayağa kaldırdı. Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın