Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

HÜDA PAR’ın Muş 4. Olağan İl Kongresi düzenlendi

MUŞ’TA PARTİSİNİN 4. OLAĞAN İL KONGRESİ’NE KATILAN HÜDA PAR GENEL BAŞKANI ZEKERİYA YAPICIOĞLU, İSRAİL VE FİLİSTİN’DE YAŞANAN SON GELİŞMELER HAKKINDA; “BÜTÜN İSLAM ALEMİNE SESLENİYORUM. BENZER VAHŞETLERLE KARŞILAŞMAK İSTEMİYORSANIZ”

Bu haberin fotoğrafı yok

Muş’ta partisinin 4. Olağan İl Kongresi’ne katılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin, “Bütün İslam alemine sesleniyorum. Benzer vahşetlerle karşılaşmak istemiyorsanız, çalışın, gayret edin, kader gayrete aşıktır. Güç birliği, ekonomik güç birliği, siyasi güç birliği askeri güç birliği ama yetmez bu güçlerinizi birleştirin” dedi.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, partisinin Muş 4. Olağan Kongresi’ne katıldı. Öğretmenevi Konferans Salonu’nda düzenlenen Muş 4. Olağan İl Kongresi, Kur’an-ı Kerim okunması ve partinin tanıtım videosunun yayınlanmasıyla başladı, programda İsrail aleyhine sloganlar atıldı. Yapıcıoğlu, yaptığı konuşmada, kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Sadece 7 Ekim tarihinden itibaren orada bir savaş ve vahşet yaşanmıyor. Orada İngiliz emperyalizmi tarafından dünyanın dört bir yanından gemilerle getirilen Siyonistlerin sınırlı sayıda kurdukları terör örgütleri ile orada Müslümanlar acıyı hissetiler. Katliama uğradılar. Kendi topraklarında akla hayale gelmeyen zulümlerle karşılaştılar. 30 yıllık İngiliz idaresinde yavaş yavaş alan genişlettiler. 1948’e kadar alan genişleten Siyonistler, 1948 sonrası dünyanın dört bir tarafından oraya taşınan siyonistler, kendilerini devlet olarak ilan ettikten sonra zulüm sistematik bir hal alarak kurumsallaştı. Zulüm ve terörizm devletleşti. O günden bu yana katliamlar gerçekleşiyor” dedi.

Sorunların çözülmediği takdirde bölgede barış ve istikrarın sağlanmayacağını ifade eden Yapıcıoğlu, “Kudüs’te ve diğer şehirlerde 2 ayda 700 kardeşimiz katledildi. Gerçekten oradaki zulme kelimeler bazen kifayetsiz kalıyor. Bütün İslam alemine sesleniyorum. Benzer vahşetlerle karşılaşmak istemiyorsanız, çalışın, gayret edin, kader gayrete aşıktır. Güç birliği, ekonomik güç birliği, siyasi güç birliği askeri güç birliği ama yetmez bu güçlerinizi birleştirin. Çünkü karşılarında çok organize ve birleşik zulüm sistemi var. Mazlumlar güçlerini birleştirip ayağa kalktıklarında o zalimleri düşürecekler. Birbirimize Müslüman kardeşlerimize sırt çevirmeyin. Bölücülük yaparak bizi birbirimize düşman etmeye çalışanlara prim vermeyin. Eğer bu sorun çözülmezse o bölgede asla barış ve istikrar sağlanmayacak. Siyonizme ve ona destek verenlere tavır konulması gerektiğini bir daha hatırlatmak istiyorum. İnşallah alınacak tedbirler de geç kalınmaz” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından gerçekleşen oylamada güven tazeleyen Mehmet Şirin Çağlayan tekrar İl Başkanlığına seçildi. Programa Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, HÜDA PAR İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, AK Parti İl Başkanı Melik Emre ve partililer katıldı.

ANTALYA’DA BİR ÖZEL HASTANEDE GEÇİRDİĞİ
Sıradaki Haber AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Erol toprağa verildi