HES Kodu Nasıl Alınır? 65 Yaş Üstü İçin HES Seyahat Kodu

 HES Kodu Nasıl Alınır? 65 Yaş Üstü İçin HES Seyahat Kodu

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. ‘HES kodu nedir ve nasıl alınır?’ sorularına Bakan Koca canlı yayında son dakika cevapları verdi. İşte HES kodunu alma yöntemleri. İşte HES kodu ile ilgili detaylar

 

Sağlık Bakan Koca, HES koduyla ilgili yaptığı son dakika açıklamasında, “Hayat Eve Sığar Mobil uygulaması üzerinden alınacak kodla seyahat yapılabilecek. Sonra bir yolcuya hastalık bulaştırırsa, takibi kolayca yapılabilecek. Herkese özel bir kod olacak. Önümüzdeki günlerde HES kodunun yaygın kullanılması hayatımızı kolaylaştıracak” dedi.

HES KODU İLE YOLCULUK

HES kodu ile kısa mesaj ile alınabilecek. Bu kod ile seyahatte en üst düzeyde güvenlik sağlanacak. Risk varsa onay verilmeyecek. Yolculuklarda bu güvenliğimizi sağlayacak. Her yolculukta farklı bir HES kodu alınacak. Önümüzdeki günlerde yaygın kullanılması hayatımızı yolculuk ederken HES kodu rahatlatacak. Ulaşımda risk taşımadığını belirten belgeler istenecek.

KONTROLLERİ FİRMALAR YAPACAK

Seyahatlerde sağlık durumlarının kontrolü, ilgili seyahat firması tarafından sağlanacak. Virüs bulaştığı tespit edilirse yolculuk esnasında temas ettiği kişilerin takibi yapılacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın