Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Herbaryum’u incelediler

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ 1. ULUSLARARASI APİTERAPİ KONGRESİ’NE KATILMAK İÇİN GELEN ULUSLARARASI ARI UZMANI PAULA CARNELL VE MACARİSTAN APİTERAPİ DERNEĞİ BAŞKANI DR. JANOS ZSOLT KORMENDY-RACZ’I HERBARYUM’U DA GEZEREK İNCELEMELERDE BULUNDU.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ 1.

Racz’ı Herbaryum’u da gezerek incelemelerde bulundu.

Düzce Üniversitesi Süs ve Tıbbi Bitkiler Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Necmi Aksoy’un eşliğinde gerçekleştirilen Orman Fakültesi (DUOF) Herbaryum’unda; Düzce’den, Türkiye’den ve dünyadan toplanarak arşivlenen endemik bitkileri inceleme şansı buldular.

DUOF Herbaryum ziyaretinden sonra Düzce Üniversitesi Süs ve Tıbbi Bitkiler Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne geçen misafir heyet, burada da yürütülen çalışmalar hakkında Prof. Dr. Necmi Aksoy tarafından bilgilendirildiler.

Süs ve tıbbi bitkilerin yanında arı otelini de inceleyen Paula Carnell ve Dr. Janos Zsolt Kormendy-Racz; üniversitede yürütülen çalışmaların önemli ve etkileyici olduğunu vurguladılar. Kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı memnuniyetlerini de dile getiren misafir heyet, yapılan bu çalışmalar için Prof. Dr. Aksoy’a ve yetkililere teşekkür etti.