Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Havran Su Sporları ve Karavan Kampı Projesi hayata geçiyor

GÜNEY MARMARA KALKINMA AJANSI ALTERNATİF TURİZM DESTİNASYONLARININ GELİŞTİRİLMESİ MALİ DESTEK PROGRAMI ÇERÇEVESİNDE 7 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANAN HAVRAN BELEDİYESİ “HAVRAN SU SPORLARI MERKEZİ VE KARAVAN KAMPI” PROJESİNİN SÖZLEŞMESİ İMZALANDI.

GÜNEY MARMARA KALKINMA AJANSI

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Alternatif Turizm Destinasyonlarının Geliştirilmesi Mali Destek Programı çerçevesinde 7 milyon TL hibe desteği almaya hak kazanan Havran Belediyesi “Havran Su Sporları Merkezi ve Karavan Kampı” projesinin sözleşmesi imzalandı.

Hibe sözleşmesini Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Adıyaman ile Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy imzladılar. İmza törenine proje ortağı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi adına Genel Sekreter Yardımcısı Mürsel Sabancı, Edremit Ticaret Odası adına da Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin katıldılar.

Belediye Başkanı Emin Ersoy; “Sadece Havran’ı değil tüm Balıkesir’i yakından ilgilendiren bu proje, Balıkesir turizm destinasyonuna alternatif turizm seçenekleri kazandıracak ve turizmin 12 aya yayılmasına katkıda bulunacak. Su sporları merkezi, doğa oteli, karavan kampı, çadır kamp alanı ve çevre düzenlemeleri ile benzersiz bir spor turizmi alanını Havran’ımıza kazandırıyoruz. Yelken, kürek, kano ve triatlon müsabakaları, doğa yürüyüşleri, at safarileri, havran mutfağı, yöresel ürün satış reyonları, sakin ve huzurlu bir tatil ortamı, olta balıkçılığı yarışmaları, kültürel ve sanat ile ilgili atölyeler ile zengin bir turizm değerini insanlarımıza sunacağız. Projeye desteklerinden dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a, Edremit Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin’e ve emeği geçen personellerime teşekkür ediyorum. Havran’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.