Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hatay’da su israfını önlemeye yönelik adımlar atılıyor

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 6 ŞUBAT DEPREMLERİNDEN EN ÇOK ETKİLENEN HATAY’DA YARALARIN SARILMASI, NORMALE DÖNÜLMESİ VE TARIMSAL ÜRETİMİN KESİNTİYE UĞRAMAMASI İÇİN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 6

Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden birisi olan Hatay’da Büyükşehir Belediyesi yaraların sarılması, normale dönülmesi ve tarımsal üretimin kesintiye uğramaması için çalışmalarına devam ediyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü, tarım üreticilerine yönelik desteklerini ara vermeden sürdürüyor. Sulama kanalı yapımı ve temizliği, kapalı sistem sulama hatları, sulama bendi, sulama havuzu gibi israfı önleyen ve suyun üreticiye devamlı ulaşmasını sağlayan çalışmalar yapan Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı yeni bir çalışmaya da daha imza attı.

Üretici için hayati öneme sahip olan “kesintisiz su sağlama” gayesiyle Dörtyol Ocaklı Mahallesi Çarşamba mevkiinde bulunan su kaynağı, engebeli araziye rağmen bin 500 metre boru döşenerek kapalı sisteme alındı.

Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışma bölge halkından tam not alırken yetkililer, üreticiyi koruyan çalışmalara devam edileceği bildirildi.