Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş:

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ, “İNSANLARA KALİTELİ ÜRÜNLER SATARAK ÇİFTÇİLERİMİZİN KAZANMASINI HEDEFLİYORUZ.

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “İnsanlara kaliteli ürünler satarak çiftçilerimizin kazanmasını hedefliyoruz” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, hayata geçirdiği kırsal kalkınma projeleri çerçevesinde, çiftçilere destek olmak amacıyla ürettikleri organomineral gübre hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Çiftçilerin üretim maliyetini düşürmek ve toprağı korumak hedefiyle gübreyi piyasa fiyatının çok altında sattıklarını açıklayan Savaş, doğru tarım ile de Hatay’da üretimi maksimum seviyeye ulaştırmak istediklerini söyledi.

“Belediyemizin bu işte karı yok”

Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında üreticilere fide, tohum, kaliteli ucuz gübre desteğinin devam ettiğini anlatan Savaş, “Tarlası ve bahçesi olan insanlarımıza hem tohum hem de fide desteğinde bulunuyoruz. Ve son iki yıldır çok uygun ve kaliteli organomineral gübre üretiyoruz. Bu gübre ile toprağın sertliği de giderek verimli bir duruma geliyor. Pahalanmasının de önüne geçmek istiyoruz. Bayilere vermiyoruz. Muhtarlarımız ve kanaat önderlerimiz ile vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Organomineral gübre ile verim yüzde 30 artıyor. Gübremiz kimyasal değil tamamen doğal. Dünya da gittikçe organik ürünlere yöneliyor. Ve herkes kimyasal ürünlerden kaçıyor. Ben size her zaman doğruları söylerim. Belediyemizin bu işte kârı yok. Sizlere kaliteli ürün satmak istiyoruz. Rekabet ederek piyasayı düşürmek istiyoruz. Amacımız çiftçimizin kazanması” ifadelerini kullandı.