Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Haşere üreme alanlarında ve konteyner kentlerde ilaçlama yapılıyor

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRE BAŞKANLIĞI’NA BAĞLI İLAÇLAMA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TARAFINDAN HAŞERE İLE MÜCADELE KIŞLAK DÖNEMİNE GEÇİLDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı İlaçlama Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından haşere ile mücadele kışlak dönemine geçildi. Kışlık ilaçlama kapsamında konteyner kentlerde de ilaçlama çalışmaları yapılıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığından alınan bilgilere göre, kışlak mücadeleleri kapsamında yaz mevsiminden kalan sivrisinek ve karasineklerin barınma yerleri olan köprü altları, kanallar, mazgallar, bodrumlar ve birikinti sularında larva ve erginlere karşı termal fog cihazı ile yapılan çalışma Kasım ayı itibariyle başlayan ilaçlama çalışmaları Nisan ayına kadar kesintisiz bir şekilde devam edecek.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında sinek, sivrisinek, karasinek ve her türlü haşereye karşı yapılan ilaçlama çalışmalarının kışlak mücadele kapsamında devam ettiği belirtildi. Kışlak mücadelesinde özellikle sinek, sivrisinek, karasinek ve tüm zararlı haşerelerin üreme alanları olan yağmursuyu mazgalları, fosseptik çukurlar, kapalı kanallar, kanalizasyon merkez rögarları, bina bodrum katlarında biriken sular, kapalı ve açık alanda biriken sular ilaçlama ekiplerince tespit edilerek Sağlık Bakanlığından onaylı ruhsatlı ilaçlar kullanılarak kışlak mücadelesi yapıldığı belirtildi.

Öte yandan; yaşanan deprem felaketinin ardından özellikle konteyner kentlerde, Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerce kışlık mücadelenin kontrol edildiği ve gerekli çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

MALATYA POLİSİNDEN 15 TEMMUZ ANISINA
Sıradaki Haber Malatya polisinden 15 Temmuz anısına kan bağışı