Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hamas ile İsrail arasında 5. esir takası tamamlandı

GAZZE ŞERİDİ’NDEKİ İNSANİ ARANIN 5’İNCİ GÜNÜNDE HAMAS’IN 10 İSRAİLLİ VE 2 TAYLANDLI ESİRİ SERBEST BIRAKMASININ ARDINDAN, İSRAİL DE 15’İ KADIN 15’İ ÇOCUK OLMAK ÜZERE TOPLAM 30 FİLİSTİNLİ MAHKUMU SERBEST BIRAKTI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Gazze Şeridi’ndeki insani aranın 5’inci gününde Hamas’ın 10 İsrailli ve 2 Taylandlı esiri serbest bırakmasının ardından, İsrail de 15’i kadın 15’i çocuk olmak üzere toplam 30 Filistinli mahkumu serbest bıraktı.

Gazze Şeridi’nde 24 Kasım’da başlayan insani aranın 5’inci gününde İsrail ve Hamas arasında bir esir takası daha gerçekleşti. Hamas tarafından serbest bırakılan 10 İsrailli ve 2 Taylandlı esirin İsrail’e ulaşmasının ardından İsrail de 15’i kadın 15’i çocuk olmak üzere toplam 30 Filistinli mahkumu serbest bıraktı.

Serbest bırakılan bazı İsrailli esirlerin, Filistin İslami Cihat Örgütü’nün askeri kanadı Kudüs Tugayları tarafından serbest bırakıldığı açıklandı.

Son esir takası ile Gazze Şeridi’nde insani aranın başlamasından bu yana Hamas tarafından 5 grup halinde 60 İsrailli ile en az 21 yabancı uyruklu esir serbest bırakılmış oldu. İsrail tarafından serbest bırakılan Filistinli tutuklu sayısı da 180’e ulaştı.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, TÜRKİYE-İSPANYA
Sıradaki Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan: “İspanya ile ekonomik ve ticari ilişkilerimizi daha fazla geliştirmek arzusundayız”