Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Halk bahçesinde çürüyen ağaçlar budanıyor

ÇANAKKALE BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNCE HALK BAHÇESİNDE GÖVDELERİNDE ÇÜRÜME MEYDANA GELEN VE FIRTINA NEDENİ İLE ZARAR GÖREN AĞAÇLARIN BUDAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

ÇANAKKALE BELEDİYESİ PARK VE

Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Halk Bahçesinde gövdelerinde çürüme meydana gelen ve fırtına nedeni ile zarar gören ağaçların budama çalışmaları devam ediyor.

Vatandaşların ve kente gelen ziyaretçilerin yoğun olarak kullandığı Halk Bahçesinde, özellikle Karaağaçlarda gövdelerinde meydana gelen çürüme nedeni ile devrilme riski oluşmasından dolayı, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince budama çalışması başlatıldı. Çalışma çerçevesinde ağaçlarda meydana gelen çürümenin gövdenin ilk iki metrelik kısmında olduğu tespit edilmesi nedeni ile ekipler, derin budama çalışması gerçekleştiriyor. Budama çalışması ile çürüyen gövdelerin yanı sıra, kuruyan dallar da budanarak, ağaçların gençleşmesi ve daha sağlıklı hale gelmesi sağlanıyor.

Gövdelerinde çürüme tespit edilen ağaçların herhangi bir risk oluşturmaması ve olumsuz duruma mahal vermemesi adına budama çalışmalarını büyük bir hızla sürdüren ekipler, öte yandan geçtiğimiz günlerde meydana gelen fırtınada zarar gören ağaçların da bakımları gerçekleştiriyor.

ERİYEN KAR SULARI DOĞU’DAKİ NEHİRLERİN
Sıradaki Haber Eriyen kar suları Doğu’daki nehirlerin debisini yükseltti