Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hakkari Sümbül Mahallesinde yol çalışması start aldı

HAKKARİ’NİN SÜMBÜL MAHALLESİ 109 NOLU SOKAKTA TAHRİP OLAN ASFALT YOLUN KİLİT TAŞI İLE DÖŞEMESİ İÇİN BELEDİYE FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ ÇALIŞMASI BAŞLATTI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Hakkari’nin Sümbül Mahallesinde tahrip olan yol için çalışma başlatıldı.

Hakkari-Van karayolu üzerinde bulunan 500 nüfuslu Sümbül Mahallesi yolunun tahrip olması üzerine Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik’in talimatları üzerine belediye ekipleri harekete geçti. Yolun yokuşlu ve çöken kısımları iş makineleri yardımı ile düzetilerek altyapı çalışmalarına hız verildi.

Hakkari Sümbül Mahallesi Muhtarı Ferdi Aksaç, bir süre önce yapılan yolda sürekli zemin kaymasına bağlı olarak asfaltın tahrip olduğunu ifade ederek, “Mahallemizdeki yol sorununu Sayın Valimiz ve Belediye Başkanı Ali Çelik’e bildirdik. Sayın valimizin talimatları doğrultusunda mahallemizin 109 nolu sokağında zemin düzeltme çalışması başlatıldı. Tahrip olun asfalt zemini kaldırılarak yerine kilit taşı döşenecek. Yolun tamamlanması ile birlikte mahallemiz güzel bir görünüme kavuşacak. Ben bu manada çalışmalardan dolayı Sayın Valimiz Ali Çelik ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

KEPEZ BELEDİYESİ, KIBRIS BARIŞ HAREKATI’NIN
Sıradaki Haber Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı