Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Güneşin kentinde buz pateni kursu

MURATPAŞA BELEDİYESİ, TÜRKİYE’NİN EN SICAK KENTİNDE ÜSTELİK DOĞAL BİR PİSTTE 6-10 YAŞ ARASI ÇOCUKLARA 3 DERSTE BUZDA KAYMAYI ÖĞRETİYOR. SONBAHAR DÖNEMİ SPOR OKULLARI BÜNYESİNDE AÇILAN ÜCRETSİZ BUZ PATENİ KURSU 19 OCAK 2024’E KADAR DEVAM EDECEK.

MURATPAŞA BELEDİYESİ, TÜRKİYE’NİN EN

Muratpaşa Belediyesi, Türkiye’nin en sıcak kentinde üstelik doğal bir pistte 6-10 yaş arası çocuklara 3 derste buzda kaymayı öğretiyor. Sonbahar dönemi spor okulları bünyesinde açılan ücretsiz buz pateni kursu 19 Ocak 2024’e kadar devam edecek.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın her çocuğun istediği spor branşında temel eğitim alması ve yetişkinlerin düzenli spor yapmalarını sağlamak üzerine şekillenen sporda toplumcu yaklaşım modelinin en büyük organizasyonlarından spor okullarında sonbahar dönemi başladı.

29 noktada devam ediyor

Spor okulları bu dönemde çocuk ve gençlere yönelik 18 ve yetişkinler içinse 7 ayrı branşta açıldı. Yetişkinler için pilates ve aerobik kurslarının yanı sıra çocuklar için yoga kursunun da düzenleneceği spor okulları aralarında parkların, spor salonlarının, parkların bulunduğu 29 tesiste devam ediyor.

Başlangıç düzeyi

Belediye, bu dönemde 6-10 yaş arası çocuklar için buz pateni kursu da açtı. Kurs, Muratpaşa Belediyesi’nin aynı zamanda Antalya’nın ilk açık hava çocuk oyun dünyası olan Teneffüs Park içinde bulunan Dağyakası Buz Pisti’nde gerçekleşiyor. 450 metrekare genişliğiyle Antalya’nın ilk ve tek doğal pisti olan Dağyakası’nda dersler, 17 dönem devam edecek. Üç gün, üç saat devam edecek her dönemin sonunda çocuklar buz pateni başlangıç düzeyi eğitimini tamamlamış olacak.

İlk madalyaya

Muratpaşa Belediyesi’nin doğal buz pisti, bu kış sporunda Antalya’ya ilk madalyanın gelmesini de sağladı. Antrenmanlarını burada yapa Selin Eren, haziranda Ankara’da yapılan Yetişkinler Artistik Buz Pateni Şampiyonası’nda üçüncü oldu. Eren, buz pateninde Antalya’nın madalyalı ilk sporcusu olurken Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Antalya temsilcisi ve eğitmen Tufan Kaya, bu pateninin düşünüldüğü kadar zor bir spor olmadığını belirtti ve “Öğrenim süresi, kişiye göre değişiyor ama sonunda herkesin aynı noktada başarıya ulaşabiliyor” dedi.