Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gemlik’te şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın hayatı beyaz perdeye yansıtıldı

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ (MHP) BURSA İL BAŞKANLIĞI, MHP GEMLİK İLÇE BAŞKANLIĞI, ÜLKÜ OCAKLARI GEMLİK İLÇE BAŞKANLIĞI VE TÜRK EĞİTİM-SEN GEMLİK İLÇE TEMSİLCİLİĞİNİN ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ, MHP BURSA İL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET EMİN ÖZCANBAZ’IN KATILIMIYLA, ÜLKE ÇAPINDA HENÜZ VİZYONA GİRMEYEN VE ŞEHİT ÖĞRETMEN ŞENAY AYBÜKE YALÇIN’IN HAYATINI KONU ALAN, “AYBÜKE: ÖĞRETMEN OLDUM BEN” FİLMİ, GEMLİK’TE GÖREV YAPAN EĞİTİM CAMİASİNA VE İLÇE PROTOKOLÜNE ÖZEL OLARAK, FİLMİN GEMLİK’TE İLK GÖSTERİMİNİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİ SAĞLANDI.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ (MHP)

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın hayatını konu alan “Aybüke: Öğretmen Oldum Ben” filminin Bursa’nın Gemlik ilçesinde gösterimi yapıldı.

MHP Bursa İl Başkanlığı, MHP Gemlik İlçe Başkanlığı, Ülkü Ocakları Gemlik İlçe Başkanlığı ve Türk Eğitim-Sen Gemlik İlçe Temsilciliğinin ortaklaşa düzenlediği, MHP Bursa İl Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özcanbaz’ın katılımıyla, ülke çapında henüz vizyona girmeyen ve şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın hayatını konu alan, “Aybüke: Öğretmen Oldum Ben” filmi, Gemlik’te görev yapan eğitim camiasina ve ilçe protokolüne özel olarak ilk gösterimi gerçekleştirildi.

Film öncesi söz alan MHP Bursa İl Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özcanbaz, “Bu coğrafyada yaşamanın bedellerini ödeyenlerin bir tanesi de Şehit Aybüke Yalçın öğretmenimizdir. Galasında son derece etkilendiğimiz filmin en azından Gemlik’te de bir kıvılcım oluşturması adına bu akşam sizlerle birlikte olmak istedik. Bu film şehit öğretmenimizin duygusal hikayesinin ötesinde, idealist öğretmen ve idarecilerimizin bu ülkede neleri değiştirebileceğinin göstergesidir. Her bir öğretmen ve idarecinin, beraberinde lise öğrencilerinin bu filmi mutlaka izleyip, izlettirmelerini arzu ediyorum” dedi.

Gemlik ilçe protokolünün ve öğretmenlerin yanı sıra, şehit Avukat Özgür Aksoy’un annesi Gülay Aksoy’un ve 1993 yılında ilk görev yeri olan Diyarbakır Hazro’da bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerce şehit edilen, Gemlikli şehit öğretmen Etem Yaşar’ın eşi Sevim Yaşar da davetliler arasınd yer aldı.

Gösterimde duygu dolu anlar yaşanırken, izleyiciler gözyaşlarına hakim olamadı.